RTEÜ İnşaat mühendisliği bölümü akademik ve teknik personelden oluşan ekip,

HABER:ARZU ERBAŞ RTEÜ İnşaat mühendisliği bölümü akademik ve teknik personelden oluşan ekip, deprem bölgesinde hasar tespit çalışmalarına katılıyor, bilirkişi olarak görev yapıyor. Arş. Gör. Muhammet Fatih Yentimur ve Arş. Gör…

RTEÜ İnşaat mühendisliği bölümü akademik ve teknik personelden oluşan ekip,
Son Güncelleme: Whatsapp

HABER:ARZU ERBAŞ

RTEÜ İnşaat mühendisliği bölümü akademik ve teknik personelden oluşan ekip, deprem bölgesinde hasar tespit çalışmalarına katılıyor, bilirkişi olarak görev yapıyor. Arş. Gör. Muhammet Fatih Yentimur ve Arş. Gör. Talip Çakmak Malatya’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının koordinasyonunda hasar tespit çalışmalarında bulundular. Prof. Dr. Servet Karasu, Prof. Dr. İlker Ustabaş, Öğr. Gör. Dr. Adnan Kıral, Arş. Gör. Muhammet Fatih Yentimur ve Arş. Gör. Talip Çakmak’tan oluşan ekip ise dönüşümlü olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda bilirkişi olarak görev yapıyor.

Deprem bölgesinde bilirkişi olarak görev yapan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ)
İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Servet Karasu “Ne yazık ki 1999 depreminden gereken dersleri almadığımızı, kayıtsız kaldığımızı, umursamadığımızı görmek gerçekten acı verici. Yapılan incelemelerde tespit edilen problemler, daha önce meydana gelen depremlerde yapılan tespitlerden çok farklı değil” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.