Ocaklı: Derepazarı çay fabrikasını nerede yapacaksınız?

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı’nın, Derepazarı-Kendirli yolunun başlangıç noktasında yer alan Derepazarı Çay Fabrikasının akıbetinin ne olacağı hakkında, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru..

Ocaklı: Derepazarı çay fabrikasını nerede yapacaksınız?
Son Güncelleme: Bu Haber 91 views Whatsapp

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı’nın, Derepazarı-Kendirli yolunun başlangıç noktasında yer alan Derepazarı Çay Fabrikasının akıbetinin ne olacağı hakkında, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesi ile önergeye ilişkin haber metni değerlendirmenize sunulmaktadır.

Saygılarımla https://gazete53.com/ocakli-derepazar…ede-yapacaksiniz/ ‎

***

Ocaklı: Derepazarı çay fabrikasını nerede yapacaksınız?

 

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya, Derepazarı-Kendirli yolunun başlangıç noktasında bulunan Derepazarı Çay Fabrikasının akıbetini sordu.

 

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Derepazarı-Kendirli yolunun başlangıç noktasında bulunan ve yıkılacak olan Derepazarı Çay Fabrikasının yeniden yapılıp yapılmayacağını, nerede ve ne zaman yapılacağını sordu.

İlçe kamuoyunda yıkılacak olan fabrika yerine yeni bir fabrika yapılmayacağı ya da başka bir fabrikanın bünyesine taşınacağı gibi söylentiler dolaştığını, vatandaşların bu durumdan rahatsız olduğunu ve kendisine ulaşan Derepazarlı hemşehrilerinin bu endişelerini aktardığını belirten Ocaklı, Tarım Bakanı Yumaklı’dan şu sorularına cevap istedi:

  1. Yapılmakta olan Derepazarı-Kendirli yolunun başlangıç noktasındaki Derepazarı Çay Fabrikası kapatılacak mıdır, ne zaman kapatılacaktır?
  2. Kapatılacak olan Derepazarı Çay Fabrikası başka bir fabrikaya mı aktarılacaktır yoksa ilçedeki uygun bir arazide yeni bir fabrika yapılacak mıdır?
  3. Kapatılacak olan fabrika yerine yeni bir fabrika yapılacaksa, bu fabrika nerede yapılacaktır? Kamulaştırmalar yapılmış mıdır? Projeleri hazırlanmış mıdır? Bu konudaki çalışmalar ne aşamadadır?
  4. Vatandaşlar arasında konuşulan, “Kapatılacak olan Derepazarı Çay Fabrikası yerine yenisinin yapılmayacağı ve başka bir fabrikaya taşınacağı” şeklindeki duyumlar doğru mudur? Kapatılacak fabrika yerine yenisi yapılmayacak mıdır? Yapılmayacaksa neden yapılmayacaktır?                                                                                                                                     HABER: NECATİ DİLİ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş