DOĞRU PARTİ 14 MAYIS’TA KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLİYECEK « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

DOĞRU PARTİ 14 MAYIS’TA KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLİYECEK

DOĞRU PARTİ 14 MAYIS’TA KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLİYECEK
Bu haber 24 Mart 2023 - 18:24 'de eklendi ve 109 views kez görüntülendi.

DOĞRU PARTİ ‘ den DOĞRU KARAR

DOĞRU PARTİ 14 MAYIS’TA KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLİYECEK

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-DOĞRU Parti Rize İl Başkanı Eyüp Demir 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 28. dönem T.B.M.M seçimleri ile ilgili olarak DOĞRU Partinin izleyeceği yol ve kararı konusunda bir açıklama yaptı.

Rize İl Başkanı Eyüp Demir açıklamasında cumhurbaşkanlığı seçimlerinde millet ittifakının adayı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı. Eyüp Demir’’ bizler Doğru parti olarak kurulduğumuz 26 Ağustos 2020 tarihinden beri yüce Türk milletine verdiğimiz sözün gereği olarak yalnızca doğruları söyledik ve söylemeye devam ediyoruz, birçok olumsuzluklar ile mücadele ederek bu günlere geldik başta Pandemi ve ekonomik krizler olmak üzere çeşitli sıkıntılar ile mücadele ettik ve ediyoruz. Bu sebeple arzu edilen oranda partimizi ulusal kamuoyu ile buluşturamadık, neticede kanun emri olan 42 il de il kongrelerimizi tamamlayamadık ve büyük kongremizi toplayamadık, bu sebeple seçimlere tek başımıza girme hakkı alamadık, bu durum bizler için bir siyasi teslimiyet olmadı ve olamazdı kurucular kurulu, genel idare kurulu ve diğer parti teşkilatlarımızın genel başkanımız Sn. Rıfat Serdaroğlu’na verilen yetki gereği yapılan görüşmeler neticesi Doğru Parti olarak Sn. Kemal Kılıçdaroğlu nu destekleme kararı aldık, Hayırlı olsun Cumhuriyetin 100.yılında ülkemizi demokrasi ile barıştıracağız.

9.cumhurbaşkanımız merhum Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanı seçilmesinde merhum Erdal İnönü ve partisinin vermiş olduğu desteği şimdi bizler Sayın Kemal Kılıçdaroğlu için vereceğiz, Yüce Türk Milletine hayırlı olsun’’ dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER