Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Tam kapanma döneminde Aile Sağlığı Merkezlerimiz de hizmete devam edecek

Tam kapanma döneminde Aile Sağlığı Merkezlerimiz de hizmete devam edecek İlimiz genelinde içinde bulunduğumuz tam kapanma döneminde Aile Sağlığı Merkezlerimiz de hizmet vermeye devam etmektedir. Bu merkezlerimizde sadece 2. doz Sinovac (Çin) aşısı randevu ile yapılabildiği gibi normal hasta muayeneleri, gebe ve bebek izlemleri, çocuk aşılarının uygulanması aynı şekilde devam etmektedir. Fakat kapanma sürecinde olduğumuz […]

Tam kapanma döneminde Aile Sağlığı Merkezlerimiz de hizmete devam edecek
01 Mayıs 2021 - 10:25 'de eklendi.

Tam kapanma döneminde Aile Sağlığı Merkezlerimiz de hizmete devam edecek

İlimiz genelinde içinde bulunduğumuz tam kapanma döneminde Aile Sağlığı Merkezlerimiz de hizmet vermeye devam etmektedir.

Bu merkezlerimizde sadece 2. doz Sinovac (Çin) aşısı randevu ile yapılabildiği gibi normal hasta muayeneleri, gebe ve bebek izlemleri, çocuk aşılarının uygulanması aynı şekilde devam etmektedir.

Fakat kapanma sürecinde olduğumuz için halkımızın aile hekimine gelip giderken sorun yaşamaması ve kolluk kuvvetlerince sorulduğunda gösterilebilmesi için hastanelerimizde olduğu gibi aile hekimlerimize de Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) veya 182 numaralı hat üzerinden randevu almak insanlarımıza büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bu tedbir asla vatandaşımızın aile hekimine ulaşmasını kısıtlamak için değil, sağlık hizmeti almaya çalışırken cezai durum ile karşılamamaları için ön görülmüştür.

Böylece zorlu süreçte görevini cansiperane yapan kolluk kuvvetlerimize de yardımcı olmuş olacağız.

-Randevu alanların 112 çağrı merkezinden yardım talep etmesi

Bilindiği üzere tüm hastanelerimizde poliklinik hizmeti randevu sistemi ile yürütülmektedir.

Bu sebeple MHRS ve 182 numaralı hat üzerinden herhangi bir hastanemize randevu almış kişinin bir daha 112 acil yardım hattını arayarak izin almasına gerek yoktur. Almış olduğu randevuyu telefon ekranından kolluk kuvvetlerine ibraz etmesi yeterli olacaktır.

Aksi takdirde bu durum zaten yoğun bir mesai yürüten 112 acil çağrı merkezimizin iş yükünün gereksiz yere artmasına sebep olmaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER