Rize’de “Güvenli İnternet Kullanımı” eğitim seferberliği

Rize’de “Güvenli İnternet Kullanımı” eğitim seferberliği Rize İl Sağlık Müdürlüğü olarak ilimiz genelindeki rehber öğretmeni bulunmayan ilkokul ve anaokullarında, öğrencilere yönelik “Güvenli İnternet Kullanımı ve Teknoloji Bağımlılığı” eğitimi düzenlendi. NECATİ..

Rize’de “Güvenli İnternet Kullanımı” eğitim seferberliği
Son Güncelleme: Bu Haber 101 views Whatsapp

Rize’de “Güvenli İnternet Kullanımı” eğitim seferberliği

Rize İl Sağlık Müdürlüğü olarak ilimiz genelindeki rehber öğretmeni bulunmayan ilkokul ve anaokullarında, öğrencilere yönelik “Güvenli İnternet Kullanımı ve Teknoloji Bağımlılığı” eğitimi düzenlendi.

NECATİ DİLİ

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetlerine bağlı Ruh Sağlığı Birimi koordinasyonunda yürütülen “Güvenli İnternet Kullanımı ve Teknoloji Bağımlılığı” eğitimi kapsamında rehber öğretmeni bulunmayan ilçelerimizdeki 29 ilkokul ve anaokulunda düzenlenen eğitim faaliyetleri ile 810 öğrenci ulaşıldı.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetlerine bağlı Ruh Sağlığı Biriminde görevli uzman personellerce gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinde güvenli ve bilinçli internet kullanımı, siber zorbalık ile teknoloji bağımlılığı, sosyal suçtan korunma ve kişisel güvenlik, sosyal medya ve internet bağımlılığı konuları ile ilgili bilgiler sunuldu.

Gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri hakkında değerlendirmede bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, “ Güvenli internet kullanımı çocuklarımız için artık bir ihtiyaç değil zorunluluk. Çocuklarımız internete erişim sağladığı andan itibaren bir takım tehlikelere maruz kalabiliyorlar. Bizler uzman personelimiz ile gerçekleştirdiğimiz bu eğitimlerle çocuklarımıza herhangi bir tehditle veya siber zorbalıkla karşılaştıklarında ne yapabileceklerine dair bilgilendirmelerde bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca çocukların internete erişiminde yanlarında ebeveynlerin bulunması gerektiğini vurgulayan Tepe, “Çocuklar herhangi bir siber zorbalıkla yüz yüze geldiğinde bu durumu anne ve babalarına çekinmeden anlatması gerekli. Eğitimlerimizde bu konunun üzerinde birçok kez vurgu yaptık. Öğrencilerimize velilerine ulaştırmaları için “Teknoloji Bağımlılığı Ebeveyn Rehberi” kitapçıklarımızı dağıttık. Bundan sonraki eğitim planlamamıza ise velilere yönelik eğitimlerle devam edeceğiz.” diye konuştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş