-RİZELİ ARICILAR SON YILLARIN EN VERİMSİZ SEZONUNU YAŞIYOR

-RİZELİ ARICILAR SON YILLARIN EN VERİMSİZ SEZONUNU YAŞIYOR -MEVSİM ŞARTLARI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEDİ İSMET KÖSOĞLU RİZE-Doğu Karadeniz Bölgesinde kendine has aromalı Bal üretimiyle Balda marka olan Rize Balında..

-RİZELİ ARICILAR SON YILLARIN EN VERİMSİZ SEZONUNU YAŞIYOR
Son Güncelleme: Bu Haber 528 views Whatsapp

-RİZELİ ARICILAR SON YILLARIN EN VERİMSİZ SEZONUNU YAŞIYOR

-MEVSİM ŞARTLARI BAL ÜRETİMİNİ OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEDİ

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Doğu Karadeniz Bölgesinde kendine has aromalı Bal üretimiyle Balda marka olan Rize Balında Arıcılar en verimsiz sezonu yaşadıklarını söyledi.

Hava şartları baharda çok kurak gittiği için bal üretiminde katıda bulunan endemik çiçek ve bitki örtüsünün olumsuz etkilendiğini söyleyen arıcılardan Saadettin Yılmaz’Rize merkez yani sahilde de bal üretimi olmadı. Gezginci arıcılık yaptığım için her yaz mevsiminde yüksek yaylalarda konaklarız. Rize il sınırının Erzurum bölgesindeki yüksek kısımlarda da bitki örtüsü gelişemedi. Verimsiz bir yıl geçiriyoruz.30 yıldır bu dağlara gelirim. Daha kaliteli Bal üretmek için 3-4 aylığına bu burada barakalarda konaklarız. Son 20 yıldır böyle verimsiz sezon yaşamadım. Kovanlarımızda arıların yiyeceği kadar dahi bal yok. Kışı nasıl geçireceğiz kara kara düşünüyorum. Belki de kovanları elden çıkarırım’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş