RİZE İL ÖZEL İDARESİ’NDEN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÇEVRE DUYARLILIĞI « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

RİZE İL ÖZEL İDARESİ’NDEN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÇEVRE DUYARLILIĞI

RİZE İL ÖZEL İDARESİ’NDEN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÇEVRE DUYARLILIĞI
Bu haber 29 Haziran 2021 - 15:42 'de eklendi ve 403 views kez görüntülendi.

RİZE İL ÖZEL İDARESİ’NDEN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÇEVRE DUYARLILIĞI

Rize İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonunun ilgili kurumlarla yaptığı çalışma kapsamında Kurban Bayramı öncesinde “Kurbanınınız Kutsaldır” sloganı adı altında çevre temizliğine dikkat çekmek için bir çalışma başlattı.

İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisinin sergilediği çevre hassasiyetiyle köylerden çöp toplamaya başlayan ilk kurum olan Rize İl Özel İdaresi, bu hizmeti il genelinde 18 araç, 31 personelle 3290 noktadan çöp toplayarak gerçekleştiriyor.

Bu hizmetin başlamasıyla son yıllarda özellikle Kurban Bayramı sürecinde kurban atıklarının çöp konteynerlerine ve köy meydanlarında bırakılması, bayram süresince toplanmayan evsel ve kurban atıklarının sokak hayvanlarının müdahaleleri, sıcak hava ve benzeri etkenlerden dolayı oluşan görüntü, çevreyi ve toplum sağlığını olumsuz şekilde etkilemektedir.

İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu İl Özel İdaresi, İl Müftülüğü ve ilgili paydaşlarla yaptığı toplantılar neticesinde konuyla ilgili duyarlılık sağlayacak 35 bin adet broşür ve 5 bin adet afiş bastırılarak camilere, köy muhtarlıklarına ve vatandaşların yoğun olduğu bölgelerde dağıtılması, Cuma ve Bayram Namazı öncesi vaazlarla vatandaşlara bilgi verilmesi ile sosyal medya, yazılı ve görsel basın aracılığıyla kamuoyunun bilgilendirme çalışmalarının yapılmasını kararlaştırdı. Yapılacak bu çalışmayla her yıl yaşanan, çevre ve toplum sağlığını olumsuz etkileyecek kötü görüntüye son verilmesi hedefleniyor. Haber: Bayram Ali Kavalcı

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER