RİZE DEVLET HASTANESİNDE AŞI YOĞUNLUĞU

RİZE’DE AŞI YOĞUNLUĞU Türkiye’de koronavirüs le mücadele kapsamında Ocak ayında acil kullanım onayının verilmesiyle 81 ilde sağlık personeli ile başlayan aşı kampanyası yoğun şekilde devam ediyor. 29 Temmuz itibariyle Türkiye’de..

RİZE DEVLET HASTANESİNDE AŞI YOĞUNLUĞU
Son Güncelleme: Bu Haber 482 views Whatsapp

RİZE’DE AŞI YOĞUNLUĞU

Türkiye’de koronavirüs le mücadele kapsamında Ocak ayında acil kullanım onayının verilmesiyle 81 ilde sağlık personeli ile başlayan aşı kampanyası yoğun şekilde devam ediyor.

29 Temmuz itibariyle Türkiye’de toplam yapılan aşı sayısı 711 milyon 189 30,1. doz olan kişi sayısı 40 milyon 513 bin 513, 2. doz aşı uygulanan kişi sayısı ise 26 milyon 0 34 bin 739..

Günlerce sosyal medyadan televizyonlardan koronavirüs salgının ancak toplum olarak bağışıklık kazanması ile yok olacağını ve bundan dolayı aşı sırası gelen herkesin aşı olması gerektiği bildirildi.

Ancak geçen hafta özellikle Bayram tatilinde koronavirüs kurallarının uygulanmadığı ve aşı olayında da esnek bir gevşeme yaşanması sebebiyle korona virüs vaka sayılarında büyük bir artış yaşanarak 23 000 günlük vaka sayılarına ulaşıldı.

Sağlık Bakanı koca, geçen gün açıkladığı rakamlara göre 23 milyon kişinin hala aşı sırası geldiği halde aşı olmadığını kaydetti.

Rize ili diğer illere göre aşı olma sayısında bir hayli mesafe kat etmiş durumda.29 Temmuz itibariyle toplam yapılan aşı sayısı 330 bin 744 ,1. Doz aşısını olan 178.bin 020,2.doz aşısını olan 125 bin 915

Konu ile ilgili hem bilgi edinmek hem de Rize’de aşı olma rakamlarını yerinde gözlemlemek için bugün Rize Devlet Hastanesinde olayları yerinde gözlemledik.

Evet yaptığımız gözlemlerde ve aldığımız bilgilere göre Rize Devlet Hastanesi en yoğun aşı olma günlerini yaşıyor.

.

Osman Köseoğlu

aktuel53

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş