DKİB TÜRK SOMONUNU ÇİNLİLERE TANITTI ÇİNLİLER TÜRK SOMONUNA BAYILDI

DKİB TÜRK SOMONUNU ÇİNLİLERE TANITTI ÇİNLİLER TÜRK SOMONUNA BAYILDI Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği, yürütmekte olduğu Su Ürünleri UR-GE Projesi kapsamında, 9 proje katılımcısı su ürünleri ihracatçısı ile birlikte Çin Halk..

DKİB TÜRK SOMONUNU ÇİNLİLERE TANITTI ÇİNLİLER TÜRK SOMONUNA BAYILDI
Son Güncelleme: Whatsapp

DKİB TÜRK SOMONUNU ÇİNLİLERE TANITTI ÇİNLİLER TÜRK SOMONUNA BAYILDI

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği, yürütmekte olduğu Su Ürünleri UR-GE Projesi kapsamında, 9 proje katılımcısı su ürünleri ihracatçısı ile birlikte Çin Halk Cumhuriyeti’nde su ürünleri sektörünün en önemli fuarları arasında yer alan “China Expo 2023 fuarına” 25-27 Ekim 2023 tarihlerinde standlı katılım sağlayarak Türk Somonunun Uzak Doğu pazarlarında tanıtımını yaptı.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Çin Halk Cumhuriyeti’nin deniz üssü olarak bilinen Şantung Eyaletinin ticaret ve finans merkezi olan Qingdao şehrinde düzenlenen su ürünleri fuarına DKİB organizasyonunda; Akerko, Dalyan, İnan Kardeşler, Karsom, Kuzuoğlu, Lafçıoğlu, Politek, Sezginler ve Yomra Su Ürünleri firmaları katılım sağlayarak stantlarında müşterileriyle buluştu ve ürünlerinin tanıtma fırsatı yakaladı.

Küresel balıkçılık endüstrisindeki önemli ticari faaliyetlerden biri olan ve 26. kez düzenlenen China Fisheries & Seafood Expo 2023’te 45 bin metrekare alanda 47 ülkeden 2042 katılımcı stant açtı.

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Su Ürünleri Sektör Komitesi Başkan Yardımcıları İlker Yıldırım ve Hasan Kuzuoğlu kendilerinin de katılım sağladığı etkinliğe ilişkin olarak yaptıkları değerlendirmede; “DKİB tarafından yürütülen UR- GE projesi ile Türk somonunun yurt dışı pazarlarda tanıtımında çok önemli mesafe kat ettik. Bu anlamda yaptığımız planlamalar kapsamında da DKİB şemsiyesi altında UR- GE projesi katılımcısı firmalarımızla iştirak ederek stant açma fırsatı yakaladığımız China Fisheries & Seafood Expo 2023 fuarı ile Türk Somonunun Çin Halk Cumhuriyeti’nde tanıtımına başlamış olduk. Çin Fuarından Türk Somonu ile ilgili olarak ve diğer su ürünleri için çok önemli talep almamız ve ilgi görmemiz bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bu etkinlikle kapısını araladığımız Çin pazarına bundan sonra daha çok odaklanacağız. Bu fuar ile hem Çin Pazarında Türk Somonunun bilinirliğine önemli bir katkı sağladık hem de birçok farklı ülkeden alıcılarla buluşma, ürünlerimizi tanıtma fırsatı yakaladık. Sektör firmalarıyla potansiyel pazarlara yönelik programlarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı. Bilgilerinize saygılarımızla sunulur diye açıklandı

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.