Bakan Uraloğlu, “Karayolu sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirecek

IRF DÜNYA KONGRESİ 2024 YILINDA TÜRKİYE’DE DÜZENLENECEK ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU: “KARAYOLU SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN TEMSİLCİLERİNİ BİR ARAYA GETİRECEK, IRF 2024 DÜNYA KONGRESİ’Nİ BAŞARIYLA DÜZENLEYECEĞİZ” Ulaştırma ve Altyapı..

Bakan Uraloğlu, “Karayolu sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirecek
Son Güncelleme: Bu Haber 173 views Whatsapp

IRF DÜNYA KONGRESİ 2024 YILINDA TÜRKİYE’DE DÜZENLENECEK

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ABDULKADİR URALOĞLU:

“KARAYOLU SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN TEMSİLCİLERİNİ BİR ARAYA GETİRECEK, IRF 2024 DÜNYA KONGRESİ’Nİ BAŞARIYLA DÜZENLEYECEĞİZ”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 4 yılda bir yapılan ve 2024 yılında Türkiye’de düzenlenecek olan Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) Dünya Kongresi öncesi Uluslararası Yol Federasyonu (IRF) Başkanı Anouar Benazzouz ile bir araya geldi. Bakan Uraloğlu, “Karayolu sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirecek, IRF 2024 kongresini inşallah başarıyla düzenleyeceğiz” dedi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK)’nin de üyesi olduğu Cenevre Merkezli Uluslararası Yol Federasyonu (IRF), Dünya Kongresi’nin 15-17 Ekim 2024 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olması nedeniyle (IRF) Başkanı Anouar Benazzouz ile biraraya geldi.

Türkiye’de daha önce büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptıklarını belirten Bakan Uraloğlu, Türkiye’de daha önce büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptıklarını belirterek, “Karayolu sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirecek IRF 2024 kongresini de inşallah başarıyla düzenleyeceğiz. Bugün düzenlenen ASECAP Days 2023’te kongre öncesi esasında bu anlamda bir fikir verecektir. Önümüzde 1 yıla yakın bir süre var. En iyi şekilde hazırlanarak güzel bir kongre süreci yaşayacağımıza inanıyoruz. Önümüzdeki sene Bakanlığımızın ev sahipliğinde 15-17 Ekim 2024 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek olan 2024 IRF Dünya Kongresi’ne herkesi davet ediyorum” diye konuştu.

ALTYAPI VE ULAŞIM KONULARINDA ÇOK GÜÇLÜ MESAJLAR VERECEĞİZ

IRF Başkanı Anouar Benazzouz ise, Türkiye ile ortak çalışmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “2024 kongremizin de başarıya ulaşacağına inanıyoruz. Bizim güvenimiz tam. İstanbul deklarasyonuyla güçlü bir ses elde ettikten sonra COP 27- 28 ve 29’da da sesimiz ve mesajımız bir olacak. Özellikle altyapı ve ulaşım konularında çok güçlü mesajlar vereceğimize inanıyorum” dedi.

Görüşmede ayrıca Fas’ta meydana gelen depremin ulaşım hatlarına verdiği zararlar ele alındı. Bakan Uraloğlu, görüşmenin ardından IRF Başkanı Benazzouz’a plaket takdim etti.

IRF DÜNYA KONGRESİ 4 YILDA BİR DÜZENLENİYOR

Beş kıtadaki mevcudiyeti ile sürdürülebilir hareketlilik sağlayan yolların ve yol ağlarının geliştirilmesini, daha güvenli daha çevreci daha sürdürülebilir karayolu taşımacılığı ve mobiliteyi teşvik etmeyi amaçlayan IRF’nin 4 yılda bir düzenlenen Dünya Kongresi, yaklaşık yetmiş yıldır, büyüme ve gelişmeyi sağlayan unsurlar olarak karayollarını ve mobilite sektörlerinin önde gelen temsilcilerini bir araya getirmektedir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş