ZÜMRÜT RİZE 72 YAŞINDA

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle ZÜMRÜT RİZE 72 YAŞINDA 5 MAYIS 1950 Zümrüt Rize’nin doğum günü. Geçen yıl olduğu gibi 2021 deki doğum yılımızı da korona virüs kapsamında aile arasında buruk..

ZÜMRÜT RİZE 72 YAŞINDA
Son Güncelleme: Bu Haber 305 views Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

ZÜMRÜT RİZE 72 YAŞINDA

5 MAYIS 1950 Zümrüt Rize’nin doğum günü.

Geçen yıl olduğu gibi 2021 deki doğum yılımızı da korona virüs kapsamında aile arasında buruk kutlayacağız.

Zümrüt Gazetesi 5 Mayıs günü İstanbul’da yayın hayatına başladı.

Yalnız bölgenin değil Türkiye’nin sayılı gazeteleri arasında hayatta olan, amansız yıllara dayanan Zümrüt Rize Gazetesi kimsenin değil halkın sesi olarak 1950 den bu yana çok şükür yayınına aralıksız devam ediyor.

Yalnız Anadolu’da değil İstanbul’da dahi birçok gazete ekonomik sebeplerden kepenk kapatırken Rize’de 72 yıldır yayınlanmak hiç te kolay iş değil dostlar.

72 yılı geride bırakırken çok sıkıntılar çektik. Bugün dünyada yaşanılan Koronavirüs tehlikesini bizde yakından hissettiğimiz için Zümrüt Rize’nin doğuşunu sessiz sedasız geçen yıl olduğu gibi buruk kutluyoruz.

Çok kıt imkânlarla yayınlanmak sabır ister, beceri ister, mücadele ister.

Bir insanın ortama ömrünü elli altmış sayarsak demek ki bu gazete insan ömrünü aşan sürede yayın hayatı.

Bugün Türkiye’de 72 yaşını aşan günlük gazete sayısı çok azdır. Sayıları iki el parmaklarını geçmeyen kıdemli Gazeteler arasında saygın bir yer edinen Zümrüt Gazetemiz bin bir türlü maddi zorluğa rağmen yılmadan yayınlanmaya devam ediyor.

Yalnız Rize değil Bölge Basını içinde çok önemli bir belgesel olan Zümrüt Gazetesinin varlığı inkâr edilemeyecek kadar mühim ve önemlidir.

Yaşı itibariyle Yerel Basının Rize’deki Okuludur. İsimlerini sayamayacağım birçok gazeteci bu okuldan geçmiştir.

Zümrüt Rize Gazetesi 72 yıldır çok önemli bir boşluğu doldurmuş ve üzerine düşen görevi her geçen gün daha bir özenle yapmaktadır.

Günümüzde Rize’nin sorunlarına parmak basan ve çözüm arayan yayın kuruluşu parmakla aranır oldu. Sesi çıkan gazete sayısı çok az.

Rize Zümrüt Gazetesi halkın isteklerine ve yapılmayan konulara parmak bastığı için uyarıcı rolüne soyunmuş, devletin yanında, milletinin hizmetinde politika izlemeye kimsenin kuşkusu olmasın devam edecektir.

Rize Zümrüt Gazetesi yazarları arasında her siyasi görüşte arkadaşımız var ama partiler üstü yayın yapar. Siyaset içindedir fakat siyasetin emrinde değildir. Rize menfaati olmayan haberlere yer vermez.

Sesi çıkmayan toplumlar haksızlığa, yokluğa ve unutulmuşluğa mahkûmdur.

Zümrüt Rize, Rize’nin ilk vasıflı ofset gazetesidir.

Zümrüt Rize Gazetesi 72 yıldır hiç aksamadan, sürekli çıkarak Rize’nin bağıran sesi, gören gözü, işiten kulağı olmuştur.

Ben bu Gazetede 1995 yılından beri köşe yazısı ve haber yazıyorum.

Bu sütunlara daha dün gibi yazmaya başladığım yazıların üzerinden tarihe bakarsanız 26 sene geçmiş. Muhabirlik yanında yaklaşık 10 yıldır Başyazarlık görevini yürütüyorum. 3 yıla yakındır Zümrüt Gazetesinin kadrosundan basın kartı sahibiyim.

Bu güne kadar çeşitli yerel ve ulusal basında haber yazdım. Ulusal Basına yazdığınız haberler Türkiye genelinde okunacağı için çok daha seçici oluyor. Her yazdığınız haber yayınlanmaz. Fazla magazinsel değilse gazeteye hiç koymazlar.

Oysa Rize’mizin öz gazetesi, sesimiz ve gözümüz Zümrüt Rize 72 yıldır Rize’de gördüğümüzü, isteğimizi ve eksiğimizi yazmakta.

Zümrüt Gazetesi olmasaydı yıllarca konuşulan OVİT Tüneli gündemde böylesi yer bulmazdı.

Rize ‘ye hizmet yapan kim olursa olsun, hangi cenahta bulunursa bulunsun dün olduğu gibi bugün ve yarında yanındayım. Yasal olan her konuda, gayrı meşru olmayan her işte Rize’mize hizmette varım.

Biz Gazeteci olarak nasıl yazarak görevimizi yapıyorsak görevdeki herkes vazifesini yapacak.

Yapmazsa demek ki biz yazmaya devam edeceğiz.

72 yıldır Rize’nin Sesi olmasını başaran Zümrüt Gazetemize nice 72 yıllar diliyorum.

Gazetenin hazırlanmasında, basılmasında ve siz okurlara ulaşmasında emeği geçen isimsiz kahramanlarımıza teşekkür ediyor başarılar diliyorum.

Rize’deki basın hamalı Zümrüt Gazetemize sağlıklı nice 70 yıllar diliyorum

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş