YUSUFELİ BELEDİYE MECLİSİNDEN İSRAİL’E KINAMA

YUSUFELİ BELEDİYE MECLİSİNDEN İSRAİL’E KINAMA Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin başkanlığında toplanan Yusufeli Belediye Meclisi, terör devleti İsrail’in, Filistin halkına ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını şiddetle kınadıklarını açıklayan bir bildiri..

YUSUFELİ BELEDİYE MECLİSİNDEN İSRAİL’E KINAMA
Son Güncelleme: Bu Haber 385 views Whatsapp

YUSUFELİ BELEDİYE MECLİSİNDEN İSRAİL’E KINAMA

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin başkanlığında toplanan Yusufeli Belediye Meclisi, terör devleti İsrail’in, Filistin halkına ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını şiddetle kınadıklarını açıklayan bir bildiri yayınladılar.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Yusufeli Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Eyüp Aytekin Başkanlığında 18 Mayıs Salı günü toplandı. Gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandığı toplantı sonrasında AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti gruplarının imzaladığı bildiriyle İsrail saldırılarını kınayan bir açıklama yapan Yusufeli Belediye Meclisi, “İnsanlığın ortak mirası ve tüm semavi dinlerin kutsal şehri Kudüs esaret altında…

İsrail’in, Kudüs’te uzun yıllardır devam ettirdiği zulüm ve şiddet ne yazık ki bugün de devam etmektedir. Sivil ve savunmasız Filistin halkına yönelik uyguladığı şiddet, baskıcı politikaları ve ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik girişimleri, Ramazan Bayramı’nın hemen arifesinde vahim bir boyut kazanmıştır. Mukaddes mekân Mescid-i Aksa ve çevresinde, İsrail güvenlik güçleri tarafından gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla gerçekleştirilen menfur saldırılar, bebek ve çocuklar dâhil çok sayıda masum Filistinlinin yaralanmalarına ve şehit olmalarına sebep olmuştur.

Yusufeli Belediye Meclisi olarak Filistin’e yapılan bu zulmü ve hukuk tanımazlığı şiddetle kınıyoruz. İsrail’in, Kudüs’e ilişkin BM Güvenlik Konseyi, BM Genel Kurulu kararları dâhil olmak üzere uluslararası hukuka aykırı uygulamalarına karşı uluslararası toplumun daha fazla vakit kaybetmeden etkili ve sonuç verici bir şekilde harekete geçmesi için bütün dünyaya çağrıda bulunuyoruz. Filistinlilerin nesiller boyunca yaşadıkları topraklara el konulmasını hedefleyen bu saldırılar, orantısız güç kullanılarak hukuk dışı bir oldubitti yaratmaya yöneliktir. İsrail’in bu gayri insani saldırılarını şiddetle kınıyor, Birleşmiş Milletlerin saldırıların durdurulması için uluslararası hukuk ve temel insan hakları hukuku çerçevesinde yaptığı çağrıyı destekliyoruz. Yusufeli Belediye Meclisi olarak Kudüs’ün ve Harem-i Şerif’in statüsünü aşındırmaya yönelik İsrail’in mütecaviz eylemlerine ve Filistin halkının meşru haklarını gasp etme girişimlerine karşı her zaman gerekli tepkiyi vermeye; Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının özgürlük, adalet ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğimizi en kuvvetli şekilde beyan ediyoruz.” İfadeleri yer aldı. Fotoğraflar: Yusufeli Belediyesi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş