YENİ TBB BAŞKANI AV. SAĞKAN’DAN ADALET BAKANI GÜL’E ZİYARET

YENİ TBB BAŞKANI AV. SAĞKAN’DAN ADALET BAKANI GÜL’E ZİYARET Bakan Gül’ün TBB’nin yeni yönetimine başarılar dilediği görüşmede; Adalet Bakanlığınca yürütülen Yargı Reformu Strateji Belgesine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Bu çerçevede..

YENİ TBB BAŞKANI AV. SAĞKAN’DAN ADALET BAKANI GÜL’E ZİYARET
Son Güncelleme: Bu Haber 271 views Whatsapp

YENİ TBB BAŞKANI AV. SAĞKAN’DAN ADALET BAKANI GÜL’E ZİYARET

Bakan Gül’ün TBB’nin yeni yönetimine başarılar dilediği görüşmede; Adalet Bakanlığınca yürütülen Yargı Reformu Strateji Belgesine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Bu çerçevede İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında atılan adımlar ile savunma hakkını güçlendirecek düzenlemeler ele alındı.

Haber: Bayram Ali Kavalcı Türkiye Barolar Birlik Başkanı Erinç Sağkan’ın Avukatlık mesleğiyle ilgili güncel sorunları dile getirdiği görüşmede ele alınan konular arasında şunlar yer aldı, Takpas’ın avukatların kullanımına yeniden ve biran evvel açılması, KVKK tebliğinde yer alan veri koruma görevlisinin hukukçulardan olması, Ticaret Mahkemelerinin münhasıran yetkisine alınan işlere dönük ilçelerde yaşanan sorunlar ve gecikmeler, Kamu avukatlarının sorunları ve özlük haklarının iyileştirilmeleri, Stajyer avukatlara Bakanlık veya İş-Kur üzerinden ücret ödenmesinin sağlanması, 1 yıllık genç girişimci prim muafiyetinin 3 yıllık süreye çıkartılması, Serbest çalışan avukatların asgari ücrete kadar olan gelirlerine vergi muafiyeti sağlanması, Avukatların kayıt ve evrak incelemede yaşadığı sorunların giderilmesi.

TBB’nın yeni Başkanı Sağkan’a TBB Genel Sekreteri Av. Veli Küçük ile Yönetim Kurulu üyeleri Av. Ali Bayram ve Av. Ramazan Erhan Toprak eşlik ettiler. Görüşmede Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, Hukuk İşleri Genel Müdürü Hakan Öztatar, Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcısı Emre Yurtalan, Mevzuat Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Özar da hazır bulundu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş