YAZAR HAFIZ A.HAMDİ ERTEKİN’İN VEFATI SEVENLERİNİ ÜZDÜ « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

YAZAR HAFIZ A.HAMDİ ERTEKİN’İN VEFATI SEVENLERİNİ ÜZDÜ

YAZAR HAFIZ A.HAMDİ ERTEKİN’İN VEFATI SEVENLERİNİ ÜZDÜ
Bu haber 25 Ekim 2021 - 16:48 'de eklendi ve 528 views kez görüntülendi.

YAZAR HAFIZ A.HAMDİ ERTEKİN’İN VEFATI SEVENLERİNİ ÜZDÜ

Rize’nin Derepazarı ilçesinden olup, Ankara’da yaşayan hayırsever iş insanı hacı Cemal Sirkeci’nin asker arkadaşı, Çorum İli İskilip İlçesinin tanınmış kanaat önderlerinden Emekli Vaaz, yazar Hafız Ahmet Hamdi Ertekin’in anı vefatı sevenlerini ve yetiştirdiği onlarca talebelerini bir hayli üzdü.

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Yazmış olduğu onlarca dini eser ve vaazlarıyla, İskilip İlçesinin tanınmış manevi dinamiklerinden olan, Emekli Vaaz hafız Ahmet Hamdi Ertekin hoca efendinin yazmış olduğu eserler, Rizeli hayırsever iş insanı Hacı Cemal Sirkeci Vakfı Başkanı, Cemal Sirkeci Vakfı ile İskilip Belediyesi tarafından basını yapılmaktaydı.

Yazmış olduğu eserleri, yıllarca Rizeli hayırsever, iş insanı Hacı Cemal Sirkeci Vakfı tarafından basılıp, dini ve millî eğitimi veren eğitim ve öğretim kurumları tarafından ücretsiz dağıtılmaktadır. Çorum İskilip’in kanaat önderlerinden ihlâs, irfan, edep ve takva abidesi, Diyanetten emekli Hafız Vaaz Yazar Hamdi hoca efendi olarak tanınan, merhum Ahmet Hamdi Ertekin hoca efendinin vefatı Çorum’un İskilip İlçesinde büyük bir üzüntüye neden oldu. Hayatını din hizmetlerine adayan ve önceki gün 87 yaşında vefat eden Ahmet Hamdi Ertekin’in cenazesi öğle namazına müteakip İskilip Ulucami’de kılınan cenaze namazının ardından Göynük mezarlığında toprağa verildi. Şehri İskilip’in kanaat önderlerinden Hamdi Hafız olarak tanınan Ahmet Hamdi Ertekin hoca efendiye Allah rahmet eylesin. 5 yıl önce Diyanet TV tarafından hazırlanmış “Bir asır Bir çınar” programına konu olmuştu

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER