YAZAR DONAT’TAN BAŞKAN SAFFET METE’ NİN ÇALIŞMALARINA ÖVGÜ

YAZAR DONAT’TAN BAŞKAN SAFFET METE’ NİN ÇALIŞMALARINA ÖVGÜ Türk gazeteciliğin usta ismi Yavuz Donat, 30 yıla yakın İyidere Belediye Başkanlığı yapan dostu rahmetli Nihat Mete’ nin yeğeni, İyidere Belediye Başkanı..

YAZAR DONAT’TAN BAŞKAN SAFFET METE’ NİN ÇALIŞMALARINA ÖVGÜ
Son Güncelleme: Bu Haber 456 views Whatsapp

YAZAR DONAT’TAN BAŞKAN SAFFET METE’ NİN ÇALIŞMALARINA ÖVGÜ

Türk gazeteciliğin usta ismi Yavuz Donat, 30 yıla yakın İyidere Belediye Başkanlığı yapan dostu rahmetli Nihat Mete’ nin yeğeni, İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete’nin İyidere Belediyesinde misafiri oldu. Türkiye genelinde tanınmış rahmetli Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’le siyaset yapmış olan rahmetli amcasının siyasetteki başarısını, bugün Ak Partide devam ettiren devam ettiren, İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete’ nin göreve geldiği günden bu güne değin ilçe genelinde başlatmış ve bitirmiş olduğu yatırım ve projeler hakkında bilgi verdi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete’nin, kısa sayılacak zaman içerisinde gece gündüz ve mesai mefhumu demeden halkının hizmetine sunduğu icraatlarını, usta gazeteci yazar Yavuz Donata anlatan Başkan Mete’nin İyidere ilçesini adeta bir şantiyeye çevirmesi dolaysıyla kutlayan gazeteci DONAT; “Rahmetli başkan Nihat Mete davasına sıkı sıkıya bağlı, siyasette iş gören, aş veren, işveren ve Rize ilinde çok sevilen başarılı bir siyasetçiydi. Merhum Nihat Mete’yle yıllara dayanan dostluğumuz vardı. Ardından, İyidere İlçesi Belediye Başkanlığını uzun yıllar devam ettiren Ahmet Mete kardeşimizle yıllarca devam eden dostluğumuz vardır. Yine Rize’nin yetiştirmiş olduğu kıymetli iş ve gönül insanı dostum Halim Mete beye Rize’de olduğumu tlf. söyledim. Rize incelemelerimde bana eşlik eden ve Mete ailesinin yeğni olan gazeteci dostum B. Ali Kavalcı’ya beni İyidere ilçesine getirip genç Başkan Saffet Mete’yle tanışmamı istedi. Başkan Saffet Mete’nin makamında iki yılda ilçesine yapmış olduğu hizmetleri kendisinden dinledim. Müthiş bir performans ve başarı. Tam amcasına laik bir başkan. Tebrik ediyorum. ”dedi.

Usta gazeteci yazar Yavuz Donatın, İyidere Belediyesini ziyaretinden büyük bir memnunluk duyduğunu ifade eden Başkan Saffet METE; “ Geçmişin siyasetinde Rize ve İyidere denilince sizin de söylediğiniz gibi ilk akla gelen isimlerden biriside merhum başkan rahmetli amcam Nihat Mete olmak üzere, geçmişin ve bugünün siyasetçileriyle kurduğu dostluklarının yanında, yıllardır Anadolu’nun değişik şehirlerine yaptığınız yapıcı haberlerle her ilimizin sevgisini kazanan tüm illerin fahri hemşehrisi olarak gençlik yıllarımızdan bugüne değin yazılarınızı büyük bir zevkle okumaktayız. Rahmetli başkan amcam Nihat Mete ile yıllarca süren dostu olarak, İyidere Belediyemizde ağırlamaktan şahsım, çalışma arkadaşlarım ve Mete ailesinin dostu olarak onur duyduk. İlçemize şeref verdiniz. Çalışmalarımızda övgünüze teşekkür ediyoruz. Vitrin köşenizde bu önemli çalışmalarımıza yer vereceğiniz açıklamanız bizler için motivasyon olacaktır.” dedi. İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete, Usta gazeteci yazar Yavuz Donatın, İyidere Belediyesini ziyaret anısına, İyidere İlçesine özgü çeşitli yöresel hediyeler taktim etti. Gazeteci Donatın, İyidere Belediye Başkanı Meteyi ziyaretine, Sabah Gazetesi Ankara Editörü Yaşar Önel’de ve gazeteci yazar B. Ali Kavalcı eşlik ettiler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş