Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

“Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu”

“Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” Ülke genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla farkındalık etkinliği Rize’de düzenlendi. Rize Doğuş Çay İlkokulu önünde gerçekleştirilen etkinliğe; Rize Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman İl Jandarma Komutanı Ali […]

“Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu”
29 Eylül 2022 - 13:58 'de eklendi.

“Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu”

Ülke genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla farkındalık etkinliği Rize’de düzenlendi.

Rize Doğuş Çay İlkokulu önünde gerçekleştirilen etkinliğe; Rize Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman İl Jandarma Komutanı Ali Güngör, İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik kapsamında öğrenciler ellerindeki pankartlar ve Türk bayraklarıyla yaya çizgilerinden geçtiler. Ardından Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı ile birlikte yaya önceliğine dikkat çekmek için Doğuş Çay İlkokulu önünde bulunan ışıksız yaya geçidinin bir şeridi kırmızı renge boyandılar.

Ülke genelinde eş zamanlı “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanyayla trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının 2030’a kadar yüzde 50 oranında azaltılması hedefleniyor.

Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, trafikte can ve mal güvenliğinin korunmasının en önem verdikleri hususlardan bir tanesi olduğunu ifade ederek, “Son yıllarda İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde her yıl belli farkındalık projelerini ülke genelinde aynı anda farklı mecralarda yapılıyor. Bu yılın önemli etkinliklerinden biri olan “Yayalara Öncelik Duruşu,  Saygı Duruşu” mottosuyla öğrencilerimizle farkındalık etkinliği gerçekleştirdik. Buradaki amacımız yıl boyunca okullarda Milli Eğitim Bakanlığımız ve öğretmenlerimiz eliyle verilen eğitimlerin kamuoyundaki farklı kesimlere çocuklarımız aracılığıyla ulaştırılmasıdır. Burada hem yaya güvenliğine dikkat çekmek hem de genel manda trafikte uyulması gereken kurallara, en azından birbirimize karşı olan saygı ve birbirimizi riske atabilecek davranışlardan uzak durabilmemiz adın bir faaliyet gerçekleştirdik” dedi.

Vali Yardımcısı Ozan, çocukların trafik kurallarında gösterdikleri hassasiyette dikkat çekerek, “Çocuklarımız trafik hassasiyeti noktasında yetişkinlerimizden daha duyarlı ve daha dikkatli. Bazen diyorum ki; biz mi onlardan çok şey öğrenmeliyiz. Minik yavrularımız bugün de etkinliğimize renk kattılar.  Güzel bir anı paylaşmış olduk. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER