Gazete53

YAŞ ÇAY ÖDEMELERİ HESAPLARDA

16 Mayısta başladığımız ve bugün itibariyle (30.06.2022) tamamladığımız birinci sürgün kampanya döneminde; üreticilerimizden 212 bin ton yaş çay alımı yapılmış ve 42 bin ton kuru çay üretilmiştir. Birinci Sürgün boyunca fabrikalarımızın hiçbirinde kontenjan uygulanmadan, serbest mubayaa yapılarak çok rahat ve huzurlu bir şekilde alımlarımız tamamlanmıştır. Yıllardır yaptığımız üzere ürün bedeli ödemeleri kapsamında bu yıl da […]

YAŞ ÇAY ÖDEMELERİ HESAPLARDA
30 Haziran 2022 - 7:50 'de eklendi.

16 Mayısta başladığımız ve bugün itibariyle (30.06.2022) tamamladığımız birinci sürgün kampanya döneminde; üreticilerimizden 212 bin ton yaş çay alımı yapılmış ve 42 bin ton kuru çay üretilmiştir. Birinci Sürgün boyunca fabrikalarımızın hiçbirinde kontenjan uygulanmadan, serbest mubayaa yapılarak çok rahat ve huzurlu bir şekilde alımlarımız tamamlanmıştır.

Yıllardır yaptığımız üzere ürün bedeli ödemeleri kapsamında bu yıl da aynı uygulamaya devam edilerek; mayıs ayında aldığımız 92 bin ton yaş çayın ödemelerini bugün (30 Haziran Perşembe) yani bir günde ödeyip tamamlıyoruz.

İkinci sürgün dönemi öncesinde bütün fabrikalarımızda bakım-onarım, temizlik gibi hazırlık çalışmalarına başlanılmış olup; Temmuz ayının ilk haftasında, ikinci sürgün yaş çay alımlarına başlamayı planlıyoruz.

Bu vesileyle bütün üreticilerimize bereketli, huzurlu ve sağlıklı günler dileriz.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER