Gazete53

Vali Kemal Çeber, “Üreten Kadınlarımızın Her Zaman Destekçisiyiz”

Vali Kemal Çeber, “Üreten Kadınlarımızın Her Zaman Destekçisiyiz” İKİZDERE KADINGİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERTİF ÜYELERİNDNE VALİ KEMAL CEPER’E ZİYARET İSMET KÖSOĞLU RİZE-İkizdere Halk Eğitim Müdürü Fatma Kalemci ve İkizdere Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri, Rize Valisi Kemal Çeber’i ziyaret etti. İkizdere Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri hem tanışmak hem de Kooperatif […]

Vali Kemal Çeber, “Üreten Kadınlarımızın Her Zaman Destekçisiyiz”
16 Nisan 2022 - 17:21 'de eklendi.

Vali Kemal Çeber, “Üreten Kadınlarımızın Her Zaman Destekçisiyiz”

İKİZDERE KADINGİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERTİF ÜYELERİNDNE VALİ KEMAL CEPER’E ZİYARET

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-İkizdere Halk Eğitim Müdürü Fatma Kalemci ve İkizdere Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri, Rize Valisi Kemal Çeber’i ziyaret etti.

İkizdere Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri hem tanışmak hem de Kooperatif olarak yapacakları çalışmalar ve faaliyetle ilgili bilgi vermek amacıyla Vali Çeber’i ziyaret etti. Kendine has birçok ürün ve bitkiyi içerisinde barındıran İkizdere’nin var olan bu potansiyelini kadın eliyle ekonomiye kazandırmayı hedefleyen İkizdere Kadın Girişimi Üretim ve işletme Kooperatifi, el dokuma ürünleri, yöresel gıdalar, doğal ve bitkisel ürünleri işleyerek pazarlamayı hedeflediklerini söylediler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Kemal Çeber’’ yaşamın her alanında, her sektörde daha aktif, daha üretken ve daha güçlü bir şekilde yer alan tüm kadınların destekçisi olmaya oluruz. Kadın üreticilerimizin ürünlerini daha geniş ve etkin pazarlara sunmaları adına bir araya gelerek kooperatifleşmesi çok önemli. Büyük bir gayret gösterip İkizdere ilçemizde kooperatif kurulmasına vesile olan girişimcilerimiz diğer girişimci kadınlarımıza da örnek olacaktır. İlimizin gelişmesine, kalkınmasına ve ekonomisine üretimleriyle destek olan bütün kadınlarımızı kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Ziyarette Ticaret İl Müdürü Osman Köseoğlu ve İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Öznur Günay da hazır bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER