VALİ BİLMEZ MAKAMINDA OTURMUYOR « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

VALİ BİLMEZ MAKAMINDA OTURMUYOR

VALİ BİLMEZ MAKAMINDA OTURMUYOR
Bu haber 17 Ocak 2022 - 18:08 'de eklendi ve 279 views kez görüntülendi.

VALİ BİLMEZ MAKAMINDA OTURMUYOR

İSMET KÖSOĞLU

VAN-Rize İkizdere eski Kaymakamı bugünkü Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başarılı çalışmalarını devam ettiriyor. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez, 31 Temmuz 2021’de meydana gelen selden etkilenen Van’ın Başkale İlçesi Esenyamaç Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Başkale Kaymakamı Asım Solak ve Esenyamaç Muhtarı Ayhan Korkmaz tarafından köy meydanında karşılanan Vali Mehmet Emin Bilmez sorunları ve istekleri dinledi.31 Temmuzda meydana gelen selden hemen sonra devletin tüm imkânlarıyla bölgeye ulaşarak çalışmalara başladığını söyleyen Vali Mehmet Emin Bilmez, bundan sonra da gerekli çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti. Daha sonra Vali M. Emin Bilmez ve beraberindekiler, Esenyamaç Mahallesi’nin yeni muhtarlık hizmet bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Selden evleri hasar gören vatandaşlar için kurulan konteynerlerde inceleme yapıp vatandaşlarla sohbet etti. Vali Mehmet Emin Bilmez ve beraberindeki heyet Esenyamaç Mahallesi İlk ve Ortaokulu’ndaki öğretmenleri de ziyaret ederek bir süre görüştükten sonra programı tamamladı.

Vali Mehmet Emin Bilmez’in Başkale ilçesindeki incelemesinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, AFAD İl Müdürü Ali İhsan Körpeş, Tarım Orman Müdürü İbrahim Görentaş, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Kemal Atlı, DSİ 17. Bölge Müdürlüğü yetkilileri de hazır bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER