Uçak Ambulansı tek seferde iki hasta için havalandı

  Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulans Ankara’da tedavi gören hastayı Rize’ye getirirken, İstanbul’a ileri tedavisi için nakil olması gereken hastanın da sevkini gerçekleştirdi. Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulans, Rize’ye ileri..

Son Güncelleme: Bu Haber 241 views Whatsapp

 

Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulans Ankara’da tedavi gören hastayı Rize’ye getirirken, İstanbul’a ileri tedavisi için nakil olması gereken hastanın da sevkini gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulans, Rize’ye ileri tetkik ve tedavi için Ankara’dan gelmesi gereken hastayı Rize-Artvin Havaalanına getirirken, Rize’de de tedavi gören başka bir hastanın da İstanbul Çam ve Sakura Şehir Hastanesine ileri tedavisi için nakil etmek üzere havalandı.

Hacettepe Üniversite Hastanesinde ilk tedavisi yapılan 77 yaşındaki kalp hastalığı bulunan erkek hasta tedavisinin devamı için Ankara’dan havalanan uçak ambulans ile Rize-Artvin Havaalanına getirilerek hazır bekletilen ambulans ile de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji bölümüne nakil edildi.

Ayrıca kalp krizi sonrası gelişen beyin hasarı nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi tamamlanan 39 yaşındaki erkek hasta kara ambulansı ile Rize- Artvin Havaalanına götürülmüş ve buradan Sağlık Bakanlığına ait uçak ambulansla ileri tedavisi yapılması için İstanbul Çam ve Sakura Şehir Hastanesine nakledilmiştir.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş