TÜRKİYE’DEN GÜNEY TÜRKİSTAN’DA MUHTAÇ KÖYLERE İÇME SUYU DESTEĞİ « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

TÜRKİYE’DEN GÜNEY TÜRKİSTAN’DA MUHTAÇ KÖYLERE İÇME SUYU DESTEĞİ

TÜRKİYE’DEN GÜNEY TÜRKİSTAN’DA MUHTAÇ KÖYLERE İÇME SUYU DESTEĞİ
Bu haber 15 Kasım 2021 - 17:29 'de eklendi ve 384 views kez görüntülendi.

TÜRKİYE’DEN GÜNEY TÜRKİSTAN’DA MUHTAÇ KÖYLERE İÇME SUYU DESTEĞİ

10 BİN LİRAYA İÇME SUYU ÇEŞMESİ YAPILIYOR

İSMET KÖSOĞLU

KUYAŞ ve Kadim Yurtlar Dayanışma Derneği(KYD)öncülüğünde Güney Türkistan da muhtaç soydaşlarımız için Türkiye’den maddi yardımlar devam ediyor. KYD öncülüğünde susuzluk çekilen köylerde içme suyu çeşmeleri yapımı devam ediyor. Bu kez bir çeşme İkizdereli MHP İstanbul eski Milletvekili Bozkurt Yaşar Öztürk tarafından aile büyükleri adına Şibirgan Cigdelik köyüne yaptırıldı.

Yardım ve içme suyu çeşmeleri hakkında Kadim Yurtlar Dayanışma Derneği tarafından yapılan açıklamada’ ‘İçme Suyu hayratı bu gün hizmete girdi. Saygıdeğer Bozkurt Yaşar abiye müteşekkiriz. Allah razı olsun. Aile büyükleri yaşıyorsa uzun ömürler öldüyseler rahmet diliyorum. Bu hizmetleri hayata geçiren KUYAŞ Derneğimiz Başkanı, Yönetimi ve gönüllülerine çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Güney Türkistan da Anayurttan yapılan yardımlar sayesinde güzel şeyler oldu. Gurbetçi dostlarımız Ulufer ve Sheidaei ailesi tarafından balalarımıza Çikolata dağıttırdılar. Yine Sami Aydoğan kardeşimin adak kurbanı Şibirgan da kesilerek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. Güney Türkistan da hizmetlerimizde hiçbir değişiklik yok.

Yani İçme Suyu Kuyusu Fiyatı 10.000 TL. Güneş Enerji sistemi eklenirse 1700 TL ekleniyor… Ev Fiatları 1500 USD Adak Kurban 1000 TL. Büyük Ekmek 2 TL Küçük Ekmek 1 TL Olarak devam etmektedir’ denildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER