TÜRK TELEKOM FEN LİSESİNE JANDARMADAN MODERN KÜTÜPHANE VALİ BİLMEZ’’ ÇOK KİTAP OKUYAN ÇOK BAŞARILI OLUR’’ İSMET KÖSOĞLU VAN-İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez’in destekleriyle Edremit İlçesi’ndeki Türk Telekom Fen Lisesine..
TÜRK TELEKOM FEN LİSESİNE JANDARMADAN MODERN KÜTÜPHANE
VALİ BİLMEZ’’ ÇOK KİTAP OKUYAN ÇOK BAŞARILI OLUR’’
İSMET KÖSOĞLU
VAN-İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez’in destekleriyle Edremit İlçesi’ndeki Türk Telekom Fen Lisesine kurulan kütüphane ve Edebiyat Sokağı, Vali Mehmet Emin Bilmez’in katıldığı törenle açıldı.
Okuldaki Kütüphanenin açılışında konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez, başta İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Öğrencilerin sıklıkla kütüphaneden faydalanmasını isteyen Vali Bilmez’’ çok kitap okuyan öğrencilerin başarı düzeyinin de çok yüksek olduğunu biliyoruz. İl Jandarma Komutanımız tarafından desteklenen kütüphanemiz tamamlandı. Kütüphanede 8 bin kitap mevcut. Kitaplarımızın çoğunluğunu Van, Ankara ve İstanbul’daki iş insanlarımızdan tedarik ettik. Yine Biyoloji Öğretmenimiz İsmail Işık tarafından 500 kitap hibe edildi. İl Halk Kütüphanesi Müdürü Aysun Bekdemir’in desteği ile modern bir şekilde barkot sistemiyle kitaplar yerleştirildi. Ayrıca Büyükşehir Belediyemiz Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekibi de edebiyat sokağının yapımına destek verdi öğrencilerimize ayırlı olsun” dedi.
Konuşmaların ardından İkizdere eski Kaymakamı olan Vali Mehmet Emin Bilmez ve protokol üyeleri kurdeleyi kesip kütüphaneyi gezdi. Kütüphanenin açılışı için okulda düzenlenen törene Okuldaki törene Vali-Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez, Edremit Kaymakamı Muhammet Fuat Türkman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Aysun Bekdemir, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.