TÜRK CERRAHİ DERNEĞİ RİZE BÖLGESEL TOPLANTISI YAPILDI

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk Cerrahi Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Meme Kanserinde Güncel Yaklaşımlar” temalı Türk Cerrahi Derneği Rize Bölgesel Toplantısı Rıcosta Otel’de gerçekleştirildi. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI Programa,..

TÜRK CERRAHİ DERNEĞİ RİZE BÖLGESEL TOPLANTISI YAPILDI
Son Güncelleme: Bu Haber 164 views Whatsapp

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk Cerrahi Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Meme Kanserinde Güncel Yaklaşımlar” temalı Türk Cerrahi Derneği Rize Bölgesel Toplantısı Rıcosta Otel’de gerçekleştirildi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Programa, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Kongre Başkanı-Tıp Fakültemiz Öğr. Üyesi Prof. Dr. Ahmet Pergel ve Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Serdar Karaca’nın açılış konuşmaları ile başladı.

Kongre Onursal Başkanlığını Rektörümüzün yaptığı programın bilimsel etkinliği 4 oturum halinde gerçekleştirildi.

Toplantının oturumların da, Genetik Testler Kime Yapılmalı, Nasıl Değerlendirilmeli? Meme Kanseri Radyolojisi, Meme Kanseri Yönetiminde MR’ın Yeri, PET Kararını Neye Göre Vermeliyiz? Patoloğun Cerrahtan Bekledikleri, NeoadjuvanTedavi Kimlere? Neoadjuvan Tedavi Sonrası Aksillaya Yaklaşım, cT1-2 Nod Negatif Hastada Aksillaya Yaklaşım, Adjuvan Tedavide Yenilikler, Erken Evre Meme Kanserinde Cerrahi Tedavi, Meme Koruyucu Cerrahi Kimler Yapılmalı? Meme Kanserinde Cerrahi Sınır, Sentinel Lenf Nodu Biyopsisinde Yeni Teknikler, DCIS’de Tedavi Yaklaşımı, Meme Onarımında Hasta Seçimi. Flep mi, İmplantmı? Onkoplastik Meme Cerrahisi, Kadranlara Göre Teknik Seçimi, Lobüler Meme Kanseri Farklı mıdır ve Nasıl Tedavi Edelim? Metastatik Meme Kanseri. Ne Zaman Cerrahi Yapalım? Nüks Meme Kanseri MKC mi Mastektomi mi? konu başlıkları ile sunumlar yapıldı. Oturumların sonunda soru cevap bölümü yer aldı. Toplantıda, meme kanseri ile ilgili güncel bilgiler, karşılaşılan sorunlar kapsamlı bir şekilde tartışılarak, bilgi, beceri, deneyim ve tecrübeler paylaşıldı. Kaynak: RTEÜ Basın

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş