Gazete53

TRABZON BABASININ HEYKELİNİ DİKTİ

TRABZON BABASININ HEYKELİNİ DİKTİ BİZ BİR ENGİN HOCA’YI RİZE’DE TUTAMADIK GİDEN SADECE ENGİN DURSUN MU? Tanıdığım ne kadar Rizeli varsa ondan övgü ile söz ediyor. BiProf. Dr. Engin Dursun, Mesleğinde başarılı bir insan. Ve bugün Rize’den ayrıldığına dair veda mesajı paylaştı. Herkesin sevdiği sayısız insana güzelliği dokunan bu güzel insanın babası Kemal Dursun 970-1974 yılları […]

TRABZON BABASININ HEYKELİNİ DİKTİ
03 Nisan 2021 - 8:05 'de eklendi.

TRABZON BABASININ HEYKELİNİ DİKTİ
BİZ BİR ENGİN HOCA’YI RİZE’DE TUTAMADIK
GİDEN SADECE ENGİN DURSUN MU?
Tanıdığım ne kadar Rizeli varsa ondan övgü ile söz ediyor. BiProf. Dr. Engin Dursun, Mesleğinde başarılı bir insan. Ve bugün Rize’den ayrıldığına dair veda mesajı paylaştı.

Herkesin sevdiği sayısız insana güzelliği dokunan bu güzel insanın babası Kemal Dursun 970-1974 yılları arasında Kulak-Burun-Boğaz uzmanı olarak Rize SSK Hastanesinde görev yapmıştı. Trabzonlular 11 Şubat 2009 tarihinde aramızdan ayrılan Kemal Dursun’un büstünü Trabzon’da Medical Park Hastanesi (Eski Karadeniz Hastanesi) bahçesine diktiler. Ya biz vefadan yoksul Rizeliler Rizelilere büyük yararları olmuş bu insanın, yine Rizelilere büyük hizmetleri olan oğlu Prof. Dr. Engin Dursun’u Rize’de tutamadık.

Prof. Dr. Engin Dursun Veda Mesajı
Ayrılık vakti …

Değerli hastalarım ve dostlarım
2012 yılında göreve başladığım RTÜE TF KBB AD’dan ayrılık vakti…
Yarın (Pazartesi) Anabilim Dalı Başkanı ve Klinik Eğitim ve İdari sorumlusu olarak son kez vizitimi yapıp son kez bir uzmanlık sınavında bulunacağım ….

Hüzünlüyüm,
üzgünüm, kırgınım ancak başım dik ve gururluyum.
Hüzünlüyüm,
Rize, hastalarım ve dostlardan ayrılacağım için,

Üzgünüm,
Yapılacak ve gerçekleştirilecek daha çok şey varken ayrıldığım için,

Kırgınım,

Bazı Rize’li, arkadaş, dost bildiklerimin gerçek yüzlerini gördüğüm için ….

Başım dik,
Doğruya yanlış yanlışa doğru demediğim, söyleyene değil söylenene baktığım, insan ve meslek sevdalısı olup, koltuk sevdalısı olmadığım ve hiçbir ortamda ilkelerim, kişiliğim, ahlak ve aile değerlerimden ödün vermediğim için ….

Gururluyum,
Öncelikle genç doktor kızım Merve’ye örnek bir baba ve doktor olabildiğim için;
Rize, Üniversite, Tıp Fakültesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinde birçok ilke imza attığım için;
Tıp Fakültesinin uzmanlık eğitimi alanında TEK akredite Anabilim Dalı olan KBB Anabilim Dalı ve Kliniğinin Bölge ve Türkiye’de gerek akademik gerekse sağlık hizmeti sunumunda bulunduğu konumun lokomotifi olduğum için, yetiştirdiğim öğrenci, asistan, uzman, doçentler için;
ama her şeyden önemlisi her zaman ve her yerde oğlu olmaktan onur duyduğum Dr. Kemal Dursun’un adına ve hizmetlerine gölge düşürmediğim için ….

Öncelikle her zaman yanımda olan kızım Merve ve eşim Berna olmak üzere, meslek sevgisini aşılayan ve ismiyle inanılmaz bir miras bırakan babama, dualarını hiç esirgemeyen anneme, akrabalarıma, çalıştığım süre içerisinde gönülden destek veren GERÇEK DOSTLARIMA, her zaman yanımda çalışandan çok bir dost ve sırdaş olan Nizamettin’e, kliniğin görünmez yöneticisi Mihriban Hemşire nezdinde tüm hemşirelerime ve personelime, Halime Hemşire nezdinde tüm ameliyathane personeline, kliniğin organizasyon sorumlusu Ayşegül ve Nuray nezdinde tüm sekreterlere, odyoloji bölümü çalışanlarına, üniversite öğretim üyesi ve eğitim ve araştırma hastanesi doktorları ve çalışanlarına, Dekanlık çalışanlarına, eğitim ve öğretme isteğimi canlı tutan öğrenci ve asistanlarıma, kısa sürede olsa bize umut ve hep destek olan Şaban Hocama, birlikte çalıştığım başta Münir Hoca olmak üzere Özlem, Metin, Zerrin, Suat, Emine ve Abdulkadir Hocalarıma ve tabi ki meslek aşkımı körükleyen tüm hastalarıma ve yakınlarına sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız
Sağlıcakla kalın …..

HAZIRLAYAN: F. SULTAN KAR

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER