TEMA’BU VADİDE TAŞ OCAĞI OLMAZ’

TEMA’BU VADİDE TAŞ OCAĞI OLMAZ’ -RİZE TEMA TEMSİLCİSİ AHMET ALİ KORK, NEVZAT ÖZER VE BAHRİ BİR İŞKENCEDERE VADİSİNDE 36 GÜNDÜR TAŞ OCAĞI İSTEMİYORUZ DİYE NÖBET TUTAN YÖRE HALKIYLA İSMET KÖSOĞLU..

TEMA’BU VADİDE TAŞ OCAĞI OLMAZ’
Son Güncelleme:
Haber Okunma : 14
Whatsapp

TEMA’BU VADİDE TAŞ OCAĞI OLMAZ’

-RİZE TEMA TEMSİLCİSİ AHMET ALİ KORK, NEVZAT ÖZER VE BAHRİ BİR İŞKENCEDERE VADİSİNDE 36 GÜNDÜR TAŞ OCAĞI İSTEMİYORUZ DİYE NÖBET TUTAN YÖRE HALKIYLA

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İşkencedere Vadisinde Taşocağı istemiyoruz diye 36 gündür tepki göstere Gürdere köylülerine bir destekte TEMA Vakfı yöneticilerinden geldi.

Günlerdir köyümüzde taş ocağı istemiyoruz diye tepki gösteren ve bütün olumsuzluklara karşı yağmur güneş altında nöbet tutan Gürdere köylülerine her geçen gün her platformdan destekler gelmeye devam ediyor. TEMA Vakfının Rize Temsilcisi Ahmet Ali Kork, Ankara TEMA Temsilcisi Nevzat Özer İkizdere Temsilcisi Bahri Bir Gürdere köylüsünün yanında yer aldı. Ankara TEMA Temsilcisi Nevzat Özer yaptığı konuşmada ’burada organik tarım çay yapılıyor, arıcılık yapılıyor. Yazıktır bu vadide taş ocağı olmamalı. Yargıdaki davalarınıza bizde müdahil olma kararı aldık. Taş almak için alternatif yerler aranabilirdi. TEMA olarak doğanın korunmasını isteriz. Tarımın yurdumuzda gelişmesini isteriz ama organik çay tarımı yapılan, organik Kestane Balı üretimi yapılan bu vadide Taş ocağı olmamalı. Günlerdir devam eden bu haklı tepkinizi destekliyoruz’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.