TDF DAĞ KAYAĞI ŞAMPİYONASI RİZE’DE DÜZENLENİYOR

RİZE’DE BİR İLK TDF DAĞ KAYAĞI ŞAMPİYONASI RİZE’DE DÜZENLENİYOR İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan Dağ Kayağı Şampiyonası 10-13 Şubat tarihleri arasında Rize’nin İkizdere..

TDF DAĞ KAYAĞI ŞAMPİYONASI RİZE’DE DÜZENLENİYOR
Son Güncelleme: Bu Haber 281 views Whatsapp

RİZE’DE BİR İLK

TDF DAĞ KAYAĞI ŞAMPİYONASI RİZE’DE DÜZENLENİYOR

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan Dağ Kayağı Şampiyonası 10-13 Şubat tarihleri arasında Rize’nin İkizdere İlçesi’ne bağlı Cimil Köyü-Kaçkar Dağları’nda yapılacak.

Doğu Karadeniz Bölgesinde ilk kez Rize –İkizdere’de yapılacak şampiyona 10-13 Şubat günlerinde İkizdere-Cimil köyünde yapılacak. Daha önce Erzincan Ergan ve Kayseri Erciyes Dağları’nda düzenlenen uluslararası turnuvalar ile bu bölgeleri akredite ettirerek uluslararası yarışmalara kapılarını açan TDF’nin bu yılki hedefi Rize’yi ulusal yarışmalarda akredite ettirmek. Türkiye Dağcılık Federasyonu doğa turizmi potansiyeli açısından dünyanın sayılı bölgelerinden biri olan Rize’de ilk defa Dağ Kayak Şampiyonası düzenleyerek, başta Rize’de yaşayanlar olmak üzere tüm Türkiye’nin ve dünyanın ilgisini bölgeye çekmeyi hedefliyor.

Kış aylarında da spor var

Yerel Organizasyon Komite Başkanı Orhan Karal, özellikle Kaçkarlar Dağları’nda bulunan köy evlerinin kış aylarında boşaldığına dikkat çekerken, kayak turizmi sayesinde kışın kullanılmayan bu köylerin tekrar yaşanabilir olmasına katkı sağlayacaklarının altını çiziyor. Dağ Kayağı Şampiyonası sayesinde bölgeye yerli ve yabancı turist çekerek bölgenin sosyo-ekonomik olarak güçleneceğini, gençlere yeni iş imkânları sağlanacağını aktaran Karal böylece yerli halkın köye dönüşünün de destekleneceğini ve yerel kültürün sonraki nesillere aktarılmasına katkıda bulunacaklarını söylüyor.

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz Şampiyona hakkında yaptığı açıklamada ’bölgemizde ilk kez Dağcılık Federasyonunun faaliyeti yapılacak. İlçe olarak umutluyuz. Rize’mizde 4 mevsim turizm yapılabilir, bu bakımdan İkizdere Vadisi Kış Sporlarının en büyük ayağı olabilir. Tanıtım ve gerekli tesisler çok önemli. Bu şampiyona ile adım atarak tanıtım konusunda başarılı olacağımıza inanıyorum. İlçede kış etkinlikleri için güzel çalışmalarımız var. Petran Şenliği yapıldı, Cimil Şampiyonasından sonra Çağrankaya Kar Yürüyüşü olacak’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.