TAŞ OCAĞI TEPKİLERİNE DESTEK « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

TAŞ OCAĞI TEPKİLERİNE DESTEK

TAŞ OCAĞI TEPKİLERİNE DESTEK
Bu haber 25 Ekim 2021 - 17:21 'de eklendi ve 334 views kez görüntülendi.

İyidere’de yapılması planlanan Lojistik Liman için dolgu taşı olarak İkizdere İşkencedere Vadisinde açılmak istenen taş ocağına tepki gösteren yöre halkına destekler devam ediyor.

20 Nisan 2021 tarihinde başlayan Taş ocağı istemiyoruz tepkilerini sürdüren Gürdere köylülerine destekler devam ediyor. İşkencedere Vadisinde doğa katliamı yaşandığını söyleyen köylülerden Dursun Baş’ Yaşanan doğa katliamlarından dolayı ilçemize gelip bize destek olan, İstanbul Kartal Belediye Başkan yardımcıları Sn. Hüseyin Tozkoparan’a, Sn. Oktay Aksu’ ya, Sn. İmam Aydın’ a, Rize CHP İl Başkanı Sn. Saltuk Deniz’ e, Trabzon Maçka İlçe Başkanı Sn. Nihan Öztürk’ e, İDEF Başkan Yardımcısı Sn. Musa Yılmaz’ a ve İstanbul Kartal Belediyesi Encümenlerine destekleri için, İkizdere ve yöre halkı adına çok teşekkür ederiz.6 ayı geçen sürede tepkilerimizi sürdürüyoruz. Doğa katliamı yapanlara karşı pes etmeyeceğiz. Burada doğaya karşı imha hareketi var. Mahkemeye müracaatımıza Bilirkişiden ‘’Taşocağı tanıtım dosyaları yetersiz ’denilmişti. Yürütmenin durdurulmasını bekliyoruz’ dedi.

Bilirkişi raporunda’’ tanıtım dosyalar yetersiz değil ‘’

Bilirkişi kararında ‘Taşocağı tanıtım dosyaları yetersiz’ denilmişti. Karar hakkında açıklamada bulunan köylülerin Avukatı Yakup Şekip Okumuşoğlu ’’ Sadece sonuç kısmına bakabildiğim raporlarda üçtaş ocağı için de bilirkişiler proje tanıtım dosyalarının yetersiz olduğu görüşünü vermişler. Bunun Anlamı şu: bu raporlara davalılar ( Ulaştırma Bakanlığı ve işleten firmalar ) itiraz edeceklerdir. Bu itirazların sonrasında mahkeme dava hakkında önce yürütmeyi durdurma konusunda, sonrasında da davanın esası hakkında bir karar verecektir. Bilirkişi raporlarına göre bu kararların bizlerin lehine olması beklenir. Yürütmeyi durdurma kararı verilirse çalışmalar 30 gün içinde durmak zorunda.’’ dedi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER