Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

TAŞ OCAĞI İÇİN YAPILAN TEPKİLER KİTAPTA YER ALDI

TAŞ OCAĞI İÇİN YAPILAN TEPKİLER KİTAPTA YER ALDI ESKENCİ DESTANI EMEKLİ ÖĞRETMEN ASUMAN FAZLIOĞLU TARAFINDAN YAZILDI İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere Eskencidere Vadisinde İyidere Lojistik Liman için başlayan taş ocağında başlangıçtan bugüne gelişmeyi Asuman Fazlıoğlu Eskenci Destanı isimli kitapta topladı. Emekli öğretmen Asuman Fazlıoğlu tarafından hazırlanan 172 sahifelik Kitap Karina yayınlarından çıktı. Her yönüyle dikkat çekici bir […]

TAŞ OCAĞI İÇİN YAPILAN TEPKİLER KİTAPTA YER ALDI
03 Mart 2023 - 16:39 'de eklendi.

TAŞ OCAĞI İÇİN YAPILAN TEPKİLER KİTAPTA YER ALDI

ESKENCİ DESTANI EMEKLİ ÖĞRETMEN ASUMAN FAZLIOĞLU TARAFINDAN YAZILDI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İkizdere Eskencidere Vadisinde İyidere Lojistik Liman için başlayan taş ocağında başlangıçtan bugüne gelişmeyi Asuman Fazlıoğlu Eskenci Destanı isimli kitapta topladı.

Emekli öğretmen Asuman Fazlıoğlu tarafından hazırlanan 172 sahifelik Kitap Karina yayınlarından çıktı. Her yönüyle dikkat çekici bir kitabın önsözünde’ ’iki yıla yakın devam eden bir mücadelenin içinde olanların yazdıkları destanı paylaşmak istedik. Yazılanlar kurgu değildir. Mücadele içinden alınmıştır. Anlatılanlar yaşanmışların küçük bir bölümüdür. Yaşam alanları elinden alınan, doğası yok edilen köylülerimizin yaşadıkları baskıları ve dirençlerini olduğu gibi aktarmaya çalıştık. Amacımız geniş kitlelere ulaşan mücadelemizin daha anlaşılır olmasını sağlamak, ilk elden bilgilendirmektir. İkizdere mücadelesinden çıkartılacak deneyimleri paylaşmak istedik. Bunu başarabilseydik çalışmamız boşa gitmemiş olacaktı. Her mücadele doğamızın, yaşam kaynaklarımızın, suyumuzun kurtuluş umududur. Direnişimiz, sonraki direnişlere ışık tutmalıdır. İçinde bulunduğumuz mücadele bizi var etmiştir. Doğa katliamları devam ediyor, ülkemiz talan ediliyor, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre bırakmak için mücadele edenler ülkenin onurudur’’ded.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER