TAŞ OCAĞI İÇİN YAPILAN TEPKİLER KİTAPTA YER ALDI

TAŞ OCAĞI İÇİN YAPILAN TEPKİLER KİTAPTA YER ALDI ESKENCİ DESTANI EMEKLİ ÖĞRETMEN ASUMAN FAZLIOĞLU TARAFINDAN YAZILDI İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İkizdere Eskencidere Vadisinde İyidere Lojistik Liman için başlayan taş ocağında başlangıçtan bugüne..

TAŞ OCAĞI İÇİN YAPILAN TEPKİLER KİTAPTA YER ALDI
Son Güncelleme: Bu Haber 202 views Whatsapp

TAŞ OCAĞI İÇİN YAPILAN TEPKİLER KİTAPTA YER ALDI

ESKENCİ DESTANI EMEKLİ ÖĞRETMEN ASUMAN FAZLIOĞLU TARAFINDAN YAZILDI

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İkizdere Eskencidere Vadisinde İyidere Lojistik Liman için başlayan taş ocağında başlangıçtan bugüne gelişmeyi Asuman Fazlıoğlu Eskenci Destanı isimli kitapta topladı.

Emekli öğretmen Asuman Fazlıoğlu tarafından hazırlanan 172 sahifelik Kitap Karina yayınlarından çıktı. Her yönüyle dikkat çekici bir kitabın önsözünde’ ’iki yıla yakın devam eden bir mücadelenin içinde olanların yazdıkları destanı paylaşmak istedik. Yazılanlar kurgu değildir. Mücadele içinden alınmıştır. Anlatılanlar yaşanmışların küçük bir bölümüdür. Yaşam alanları elinden alınan, doğası yok edilen köylülerimizin yaşadıkları baskıları ve dirençlerini olduğu gibi aktarmaya çalıştık. Amacımız geniş kitlelere ulaşan mücadelemizin daha anlaşılır olmasını sağlamak, ilk elden bilgilendirmektir. İkizdere mücadelesinden çıkartılacak deneyimleri paylaşmak istedik. Bunu başarabilseydik çalışmamız boşa gitmemiş olacaktı. Her mücadele doğamızın, yaşam kaynaklarımızın, suyumuzun kurtuluş umududur. Direnişimiz, sonraki direnişlere ışık tutmalıdır. İçinde bulunduğumuz mücadele bizi var etmiştir. Doğa katliamları devam ediyor, ülkemiz talan ediliyor, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre bırakmak için mücadele edenler ülkenin onurudur’’ded.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş