TAŞ OCAĞI İÇİN ŞELALE FEDA EDİLMESİN

TAŞ OCAĞI İÇİN ŞELALE FEDA EDİLMESİN VADİDE DOĞA KATLİAMI DEVAM EDİYOR İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-İyidere Lojistik Liman için taş alınmak istenen Eşkence’de Vadisindeki saklı bir şelale yok olma tehlikesiyle karşı karşıya..

TAŞ OCAĞI İÇİN ŞELALE FEDA EDİLMESİN
Son Güncelleme: Bu Haber 487 views Whatsapp

TAŞ OCAĞI İÇİN ŞELALE FEDA EDİLMESİN

VADİDE DOĞA KATLİAMI DEVAM EDİYOR

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İyidere Lojistik Liman için taş alınmak istenen Eşkence’de Vadisindeki saklı bir şelale yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

Taş ocağı uğruna saklı şelale yok olmasın diyen köylülerden Asuman Fazlıoğlu’ Taş ocağı çalışmaları bu keşf edilen şelalenin hemen altında devam ediyor. Bu şelale yaklaşık 30 metre yükseklikte, doğal kanyon içinde yüksek bir alandan akmakta ve taş ocağı alanına doğru dereye bağlanmaktadır. Burada pullu kırmızı alabalıklar tespit edildi. Şimdi bu şelale, devam eden taş ocağı çalışmasıyla yok olacak! Akışı engellenecek! Bu şelale ve sadece bu vadiye ait daha pek çok tabiat varlıkları maalesef kaybolacak. Bu şelaleyi turizme açmak gerekirken taş ocağına heba edilmesini kabul edemeyiz. İkizdere direnişçileri başta olmak üzere doğaseverlerin şu an tek bir sorusu var! ÇED raporunun uygun olmadığı resmi olarak ortaya konulmasına rağmen, İkizdere’de çalışmalar neden devam ediyor’dedi.

Eşkencidere mevkiinde İyidere Lojistik limana dolgu malzemesi için açılmak istenen Taş Ocağının bilirkişi raporunda dosyaların yetersiz olduğu kararı verilmesinde rağmen bugüne kadar yürütmeyi durdurma kararı verilmemesi yöre halkının tepkisini çekiyor. Taşocağı açılmasına 20 Nisan 2021 gününden bu yana köylülerin tepkisi devam ediyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş