TAŞ OCAĞI İÇİN ŞELALE FEDA EDİLMESİN « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

TAŞ OCAĞI İÇİN ŞELALE FEDA EDİLMESİN

TAŞ OCAĞI İÇİN ŞELALE FEDA EDİLMESİN
Bu haber 01 Kasım 2021 - 19:49 'de eklendi ve 441 views kez görüntülendi.

TAŞ OCAĞI İÇİN ŞELALE FEDA EDİLMESİN

VADİDE DOĞA KATLİAMI DEVAM EDİYOR

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-İyidere Lojistik Liman için taş alınmak istenen Eşkence’de Vadisindeki saklı bir şelale yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

Taş ocağı uğruna saklı şelale yok olmasın diyen köylülerden Asuman Fazlıoğlu’ Taş ocağı çalışmaları bu keşf edilen şelalenin hemen altında devam ediyor. Bu şelale yaklaşık 30 metre yükseklikte, doğal kanyon içinde yüksek bir alandan akmakta ve taş ocağı alanına doğru dereye bağlanmaktadır. Burada pullu kırmızı alabalıklar tespit edildi. Şimdi bu şelale, devam eden taş ocağı çalışmasıyla yok olacak! Akışı engellenecek! Bu şelale ve sadece bu vadiye ait daha pek çok tabiat varlıkları maalesef kaybolacak. Bu şelaleyi turizme açmak gerekirken taş ocağına heba edilmesini kabul edemeyiz. İkizdere direnişçileri başta olmak üzere doğaseverlerin şu an tek bir sorusu var! ÇED raporunun uygun olmadığı resmi olarak ortaya konulmasına rağmen, İkizdere’de çalışmalar neden devam ediyor’dedi.

Eşkencidere mevkiinde İyidere Lojistik limana dolgu malzemesi için açılmak istenen Taş Ocağının bilirkişi raporunda dosyaların yetersiz olduğu kararı verilmesinde rağmen bugüne kadar yürütmeyi durdurma kararı verilmemesi yöre halkının tepkisini çekiyor. Taşocağı açılmasına 20 Nisan 2021 gününden bu yana köylülerin tepkisi devam ediyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER