TAHSİN BAYRAMOĞLU’NDAN ‘’OVİT BOŞUNA YAPILDI’’ SÖZÜNE TEPKİ

TAHSİN BAYRAMOĞLU’NDAN ‘’OVİT BOŞUNA YAPILDI’’ SÖZÜNE TEPKİ -OVİT NİYE YAPILDI SÖZÜNE ERZURUM’DAN TAHSİN BAYRAMOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ İSMET KÖSOĞLU İKİZDERE-Rize-Erzurum karayolunu 12 ay ulaşıma açık tutmak ve yol standardını kısaltarak güvenli..

TAHSİN BAYRAMOĞLU’NDAN ‘’OVİT BOŞUNA YAPILDI’’ SÖZÜNE TEPKİ
Son Güncelleme:
Haber Okunma : 21
Whatsapp

TAHSİN BAYRAMOĞLU’NDAN ‘’OVİT BOŞUNA YAPILDI’’ SÖZÜNE TEPKİ

-OVİT NİYE YAPILDI SÖZÜNE ERZURUM’DAN TAHSİN BAYRAMOĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

İSMET KÖSOĞLU

İKİZDERE-Rize-Erzurum karayolunu 12 ay ulaşıma açık tutmak ve yol standardını kısaltarak güvenli duruma getirmek için 6 yılda delinerek hizmete açılan Ovit Tüneli için Haber Türk de söylenenlere Erzurum’dan eski İl Genel Meclis Üyesi Tahsin Bayramoğlu sert bir şekilde tepki gösterdi.

Erzurumlu siyasetçi Tahsin Bayramoğlu İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve parti sözcüsü Çaykaralı Yavuz Ağıralioğlu’nun dün akşam Habertürkteki programda söylediği sözlere tepki gösterdi. Erzurum’da ANAP ve AKP de uzun yıllar siyaset yapmış İspir ilçesinin 25 yıl İl Genel Meclis Üyeliğinde bulunan ve Ovit Kırık Tünellerinin yapılması konusunda yıllardır bölgenin sesi olan Tahsin Bayramoğlu İyi Parti sözcüsünün televizyonda söylediği sözlerini çok anlamsız bulduğunu söyledi. Tahsin Bayramoğlu yaptığı açıklamasında’Ovit yıllarca verilen amansız mücadele sonucu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın titiz takibi ve emirleri sonucu delinmiştir.14.300 metre uzunluğundaki çift tüplü Ovit Tüneli ne boşuna yapıldı ne harcanan para israftır, ne Tünel israftır. Ovit Tüneli yapıldı Rize-Erzurum 12 ay açık tutuldu. Devamında yapımı halen devam eden Kırık ve Dallı Kavak Tünelleri tamamlandığında Karadeniz Doğu Anadolu’ya en kısa karayoluyla ulaşılacak yer olacaktır.

Erzurum Limana kavuşacak

Erzurum limanına bu yol ve tüneller sayesinde kavuşacak. Ovit siyasetinde Erzurum göç veren değil göç alan şehir durumuna gelecektir. Erzurum Büyükşehir ama sürekli göç niye veriyor işsizlikten dolayı. Bugün Bursa’da, Ankara’da ve İstanbul’da milyonlara varan Erzurumlu var. Hemşerilerimiz bu şehirlere burada iş bulamadığı için gitti. Uzaktan kaval çalan kişilerin söylemi bizi üzmüştür. Ovit Erzurum’u göç veren değil göç alan duruma getirecektir. Ovit bizim hayalimizdi ve çok şükür gerçek oldu. Şimdi yolunu da tamamlarsak Erzurum bölgenin ticaret merkezi olacaktır. Erzurum dışında iş yapan işadamlarımız güçlerini İşlerini ulaşımı uygun olduğu için önümüzdeki yıllarda Erzurum’a bölgeye getireceklerdi inancındayım. Ovit Tünelini yaptıran Cumhurbaşkanımız Erdoğan Kırık ve Dallı Kavak tünellerini de tamamlayacaktır. Bu konuda desteğini her zaman gördük ve kendilerine teşekkür ediyorum’ dedi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.