ŞIRNAK’TA BELEDİYE KADIN YAŞAM MERKEZİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı GÖKTAŞ; ŞIRNAK’TA BELEDİYE KADIN YAŞAM MERKEZİNİN AÇILIŞINI YAPTI Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş, toplumun en güçlü kalesi olarak gördükleri aile yapısını daha..

ŞIRNAK’TA BELEDİYE KADIN YAŞAM MERKEZİNİN AÇILIŞINI YAPTI
Son Güncelleme: Bu Haber 122 views Whatsapp

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı GÖKTAŞ;

ŞIRNAK’TA BELEDİYE KADIN YAŞAM MERKEZİNİN AÇILIŞINI YAPTI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş, toplumun en güçlü kalesi olarak gördükleri aile yapısını daha da güçlendirmenin herkesin ortak amacı olduğunu belirterek, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz Aile Destek Merkezimiz de toplumsal dayanışma ve aile bağlarını kuvvetlendirme anlamında bu amacımıza hizmet edecektir.” Dedi.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şırnak’a gelen Bakan Göktaş, 6 Nolu Aile Destek Merkezi’nin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.

“Şırnaklı kardeşlerimiz davet etti, bizler de bu davete icabet ettik.” diyen Göktaş, Şırnak’ta bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Bakan Göktaş, Şırnaklılar için çok değerli olacağını düşündükleri bir hizmet merkezinin açılışını yapmanın memnuniyetini duyduklarını ifade ederek, “Toplumumuzun en güçlü kalesi olarak gördüğümüz aile yapımızı daha da güçlendirmek hepimizin ortak amacı. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Aile Destek Merkezimiz de toplumsal dayanışma ve aile bağlarını kuvvetlendirme anlamında bu amacımıza hizmet edecektir. Merkezimizin Şırnaklı ailelerimize, kadınlarımıza, kardeşlerimize, çocuklarımıza da rehberlik yapacağına, çocuk gelişimi, aile danışmanlığı eğitim programları gibi çalışmalara önemli bir sosyal destek sağlayacağına eminim.” diye konuştu.

Bakanlık olarak bu çalışmalarla temel hedeflerinin aile yapısını güçlendirmek, kadınların aile içinde ve toplumda saygın bir konuma yükselmelerini temin etmek, manevi ve milli değerlerin yaşatılmasını sağlamak olduğunu ifade eden Göktaş, bu hedefler doğrultusunda yürütülen her çalışmanın değerli olduğunu vurguladı. Bakan Göktaş, “Aile bireylerimizin, kadınların hayatlarına değer katmak, pozitif değişimler meydana getirmek için Bakanlık olarak vatandaşlarımıza yönelik birçok proje sunuyoruz. Başta kadınlarımız olmak üzere her bir insanımızın potansiyeline, yaratıcılığına güveniyoruz. Taşıdıkları cevheri ortaya çıkarmak için hizmetlerimizi de çeşitlendiriyoruz. Bakanlığımızın tüm hizmetlerinde olduğu gibi Şırnak Aile Destek Merkezimizin açılışını da umut dolu bir başlangıçla gerçekleştiriyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu çalışmalar neticesinde Şırnak’ı tekrar ziyaret ettiğinde burada da kadınların ve kızların başarı hikayelerini kendilerinden dinleyeceğine inandığını belirten Göktaş, kadınların ürettikleri güzel ürünleri hem burada hem de Türkiye’nin farklı yerlerinde tanıtma ve satma imkanı bulabileceğini söyledi.

Merkezde yapılacak her çalışmanın kadınlara ve ailelere sağlanacak hizmetler ile toplumsal hayat ve aile yapısının daha da güçlenmesinde fark oluşturacağını dile getiren Göktaş, ADEM’lerde yürütülecek kültürel faaliyetlerin, verilecek sanatsal ve mesleki kursların kadınların yeteneklerini fark etmeleri, yeni işler yapmaları ve kendi içlerinde olan cevherleri ortaya çıkarmaları için de vesile olacağını kaydetti.

Göktaş, bu merkezde hizmet alacak tüm Şırnaklıların sunulan her hizmetten en güzel şekilde istifade edeceğinden emin olduğunu sözlerine ekledi.

Daha sonra İl Müftüsü Ahmet Dilek’in okuduğu dualarla merkezin açılışı yapıldı. Bakan Göktaş merkezi gezdi, kadınlar tarafından hazırlanan ürünleri inceledi. “Kadınların bilgi ve deneyimlerini kullanmadan ilerlememiz mümkün değil”

Ardından “Belediye Kadın Yaşam Merkezi-Bilgi Evi-Kütüphane, Kadın Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi’nin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene katılan Bakan Göktaş, buradaki konuşmasında şehrin merkezindeki bu güzide eserlerin kadınların hem ekonomik ve sosyal hayata katılacakları hem de çocuklarıyla zaman geçirebilecekleri bir yer olduğunu söyledi.

Merkezin aynı zamanda gençlerin bilgievi olarak kullanabilecekleri yer de olduğunu ifade eden Göktaş, bu güzide eserleri kente kazandırmanın çok kıymetli ve anlamlı olduğunu belirtti.

Bakan Göktaş, “Kadınlar mutluysa çocuklar mutlu, çocuklar mutluysa aileler mutlu. Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü Türkiye diyerek bu yola koyulduk. Bu güzel eserleri Şırnaklı kadınlarımıza, çocuklarımıza, ailelerimize kazandırarak gerçekten en hayırlı hizmeti sunmuş olduğumuzu bir kere daha görmüş olduk. Kadınların bilgi ve deneyimlerini kullanmadan sosyal kalkınmada ilerlememiz gerçekten mümkün değil. Kadınların her alanda değer yaratabilmeleri için tüm koşulları hazırlamalıyız. Aile ve toplumun yaşam kalitesini artırarak ekonomimizi güçlendirebilmek için kadınların potansiyelini tam anlamıyla kullanmamız lazım. İşte bu güzel ve güzide eser bunun için bir imkan.” diye konuştu.

Şırnak genelinde açılan aile destek merkezlerinin de önemli bir imkan olduğuna işaret eden Göktaş, kadınların güçlenmesi, toplumda daha görünür olması, hem toplumda hem de ailede çocuklarıyla birlikte daha mutlu olmaları için bu eserleri onlara kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Bakan Göktaş, “2002’de kadınların iş gücüne katılımı yüzde 27 iken 2023’te bu oran yüzde 30’a vardı ve kadınların istihdama katılım oranı yüzde 25’ten yüzde 31’e yükseldi. Kadınları desteklemek, geleceklerini kuran genç kadınlar yetiştirmek için onlara her türlü imkanı ve desteği sağlamaya devam edeceğiz. İnşallah bu güzide eserler sadece başlangıçtır. Önümüzdeki dönemde Şırnaklı kadınlarımıza, çocuklarımıza, gençlerimize yapacağınız yatırımlar bizleri şimdiden heyecanlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

“Belediye Kadın Yaşam Merkezi-Bilgi Evi-Kütüphane, Kadın Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi”nin açılışının yapılmasının ardından Bakan Göktaş, merkezi gezdi.

Buradan Şırnak Valiliği’ne geçen Bakan Göktaş, Vali Cevdet Atay, Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Alpaslan ve kurum temsilcileri tarafından karşılandı. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Göktaş, Vali Atay ile bir süre görüştü.

Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka’yı da ziyaret eden Bakan Göktaş, kentte yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Şırnak Kadıneli Kooperatifi’ndeki kadınlarla bir araya gelen bakan Göktaş, yöresel ürünlerle ilgili aldı. Bakan Göktaş, daha sonra AK Parti Şırnak İl Başkanlığında partililerle bir araya gelmesinin ardından Şırnak İl Müdürlüğünde görev yapan bakanlık personeli ile buluştu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş