Senoz ‘Ekovadi’ projesi ile ekoturizme kazandırılıyor

Senoz ‘Ekovadi’ projesi ile ekoturizme kazandırılıyor Çayeli Senoz Vadisi’nin ekoturizme açılması ve yaygınlaştırılması için ‘Senoz Ekovadi’ projesi hayata geçiyor. 15 milyon TL’lik projesinin 5 milyon TL’lik ilk etabı 300 günde..

Senoz ‘Ekovadi’ projesi ile ekoturizme kazandırılıyor
Son Güncelleme: Bu Haber 154 views Whatsapp

Senoz ‘Ekovadi’ projesi ile ekoturizme kazandırılıyor
Çayeli Senoz Vadisi’nin ekoturizme açılması ve yaygınlaştırılması için ‘Senoz Ekovadi’ projesi hayata geçiyor. 15 milyon TL’lik projesinin 5 milyon TL’lik ilk etabı 300 günde tamamlanacak.
HABER:ARZU ERBAŞ
Çayeli Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca (DOKAP) desteklenen “Senoz Ekovadi” projesi hayata geçiyor.
Proje ile Çayeli Senoz Vadisi’nde ekoturizmin başlatılması ve yaygınlaştırılması ile örgütlü tarımın teşvik edilerek hayvancılığın geliştirilmesi, coğrafi işaretli ürünlerin üretim, satış ve pazarlamasının desteklenmesi, yöresel mimarinin korunması, bölge kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması, çevre eğitimi ve tarımsal eğitim verilmesi, gençlerin ve kadınların eğitim ve istihdamının sağlanması, turizm rotalarının belirlenerek, yerel turizmin ve deneyim turizmin geliştirilmesi ve kırsal kalkınmanın gelişmesi amaçlanıyor.
SENOZ EKOVADİ 3 ETAPTAN OLUŞUYOR
Senoz Vadisini kapsayacak projede merkez Buzlupınar köyü seçildi. İlçe merkezine 1 km uzaklıktaki proje alanında Yaşayan Müze, Gastronomi Merkezi, Nalya, Yöresel Ürün Bedestenleri, Minyatür çay bahçesi ile Kültür, Doğa Fotoğrafçılığı, Araç ile Köy Safari, Bisiklet, Yürüyüş ve Extrem Yürüyüş Rotaları yer alacak. İkinci etapta; Doğa okulu kurulması, süt ürünleri üretim atölyesi oluşturulması, çay deneyimleme ve çay üretim noktası oluşturulması, üçüncü etapta ise; sportif turizm amaçlı eğitim merkezi yer alıyor.
15 MİLYON TL’YE MAL OLACAK
3 etaptan oluşan projenin birinci etabının ihale aşamaları tamamlandı. 15 milyon TL’lik projenin ilk etabına 5 milyon TL ayrıldı. 1’inci Etap çalışmalarının 300 gün içinde bitirilmesi planlanıyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş