“Sen gülünce güller açar” Huzur içinde uyu Barış Manço

“Sen gülünce güller açar” Huzur içinde uyu Barış Manço Sevgi dili çok kolaydır, duyunca ve görünce onu herkes anlar “İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil, tatlı dildir.” “Diyordu ya Barış Manço ve “Adam..

“Sen gülünce güller açar” Huzur içinde uyu Barış Manço
Son Güncelleme: Bu Haber 393 views Whatsapp

“Sen gülünce güller açar” Huzur içinde uyu Barış Manço
Sevgi dili çok kolaydır, duyunca ve görünce onu herkes anlar

“İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil, tatlı dildir.” “Diyordu ya Barış Manço ve “Adam Olacak Çocuklar” hepsi büyüdü ve koskoca adam oldu Barış MANÇO abilerini Saygıyla anıyorlar
Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik
Öyle ki masallar diyarı gibi bir okula gittik
Gönülden gönüllü İdarecileri , Öğretmenleri, Öğrencileri ve temizlik personeli ile ekip ruhuyla sıfır maliyetle teknik lise nin koridorlarını nasıl Sanat atölyesine çevirdiler bunu gördük.
Teknik Liseler ve hikayeleri , Teknik Liselerde okuyan öğrencilerin üreten bir gençlik olma yolunda eğitim gördüklerini biliyoruz .Genellikle dez avantajlı gençler tutunur o koridorlarda ,elinden tutan onları anlayan bir öğretmenleri var ise şanşlıdırlar ,hele hele okulun içerisinde onlara özel köşeleri var ise mesela Barış Manço sokağı;
Her bir emek gönülden verilmiş
Barış Manço’nun şarkı sözlerinde; saygı, sevgi, duyarlılık, kanaatkâr olma, paylaşma, vefalı olma, görgülü olma, insana değer verme, sabır, anlatılır her bir şarkısı anlamlı bir hikaye barındırır içerisinde aile birliğine önem verme, barışsever olma, dostluk, merhamet, sağlıklı olmaya önem verme, şükretme, affedici olma, cömertlik, çalışkanlık, dürüstlük, hoşgörü, iyi niyetli olma, misafirperverlik, onurlu olmak, sadelik gibi değerler anlatılır.
Bu nedenle değer eğitimi bağlamında, Barış Manço’nun şarkıları çeşitli derslerde etkinlik hazırlamak için kullanılabilir.
O zaman neden olmasındı bu meslek lisesinin içerisinde bir Barış Manço sokağı;
Tenefüslerde öğle paydosunda Barış Manço şarkılarının çalındığı bu köşede gençler oturup tıpkı bir kafede oturuyor gibi sohpet ediyor böylece okul dışına çıkma ihtıyacı duymuyorlar.

Ne güzel Öğretmenler var bu okulda onlara fırsat veren ne guzel İdareciler var ,eline fırça boya alan ne güzel personeli var bu okulun .öğrencileri ne kadar şanşlı el birliği ile üreten bir okul hayal edip hayalerini ürettikleri ürettiklerini kullanıp sağlıklı huzurlu bir ortam ile müzik ile ”Barış Manço ile yediden yetmişe” hala devam eden bir köşe bir sokak ve Barış Manço Rize Pazar da Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hala ” on puan on puan” verdiği yarışması ile kazanan gençlere ders vermeye devam ediyor..

Israrla sormaktadır “hemşeri” Barış Manço’ya: “Hemşerim, memleket nire?” O da aynı ısrarla cevap verir: “Bu dünya benim memleket.”
Güz yağmurlarıyla bir gün göçüp giden Barış Manço’yu vefatının 24’üncü yıl dönümünde sevgi, özlem ve rahmetle anıyoruz.

YASEMİN ÖZÇELİK

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş