ŞEHRİMİZE DEĞER KATAN GÜZELLİKLERİMİZ « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Necati Dili
Necati Dili

ŞEHRİMİZE DEĞER KATAN GÜZELLİKLERİMİZ

ŞEHRİMİZE DEĞER KATAN GÜZELLİKLERİMİZ
Bu haber 17 Nisan 2022 - 17:55 'de eklendi ve 307 views kez görüntülendi.

ŞEHRİMİZE DEĞER KATAN GÜZELLİKLERİMİZ

GÖZLEM NECATİ DİLİ

Rize de yetişen Narenciyelerimizi bilmeyenler yoktur desem yerindedir. Biz yaştakilerin ve bizden önceki kuşakların ve bizden sonra gelen kuşaklarında çokça bildiği, tanıdığı Yöremize has narenciyelerin bolca olduklarını herkes bilir.

Rize Belediye başkanı Rahmi Metin de bu değerlerimize sahip çıkarak Rize’nin Çeşitli yerlerine hem canlı bitkiler hem de bu değerlerimizi görselli olarak göze hoş gelecek bir şekilde hem de yerinde bir tespitle oldukları yerlerde maketlerini yaparak orada göze hoş gelen yerlere yerleştirerek yoldan yaya ve aracıyla geçenlerinde beğenilerini almaktadır. Buna bizzat tanık olduk.

Bu değerlerimizi Rize’nin hemen hemen her yerinde görmeye başladık. Çifte kavakta Atmaca, Merkezde Memiş ağa parkında, Yine Rize’nin ışıklı panosu Atmaca, aynı zamanda Ziraata çay bahçesine çıkarken Çay toplayan Erkek, Kadın ve arka pozisyonda tarihi köprü, Rize belediyesi önünde Demlik ve aynı zamanda yeni takılan ızgarasının leziz olduğu Hamsi maketide ayrı bir güzellik katmaktadır. Bizzat bu konuda Başkan Metin Rize’nin değerlerini yaşatacağını Rize’nin göze batan yerlerine yerleştireceklerini bir toplantıda söylemişti.

Aklımıza ilk gelenler bunlar diyebilirim.

Ayrıca Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet parkında dikilen Karayemiş ağaçları

Rize’nin olmazsa olmazı Çay ağaçlarımızda göze hoş gelen yerlere dikilmiştir.

Sahilde ki park tada bolca yeşillikler mevcut olup oraya ayrı bir hava ve güzellik vermektedir. Hatta meyve ağaçları bile bulunmaktadır.

Bu konuda duyarlı olan Rize de görev yapan belediye başkanlarımıza ve Rize Belediye başkanı Rahmi Metine teşekkürlerimi sunarım. Her gecen gün bu gibi değerlerimizi Rize’nin her yerinde göreceğimizi biliyorum Kale mevki sinide unutmadım Rize’ye ait olan bütün değerlerini göreceğiz.

 

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER