SAMSUN İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA BASIN İLAN KURUMUNUN RESMİ İLAN FİYATI AÇIKLAMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

SAMSUN İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA BASIN İLAN KURUMUNUN RESMİ İLAN FİYATI AÇIKLAMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ İSMET KÖSOĞLU Samsun Milletvekili ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Basın İlan Kurumunun resmi..

SAMSUN İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA BASIN İLAN KURUMUNUN RESMİ İLAN FİYATI AÇIKLAMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ
Son Güncelleme: Bu Haber 346 views Whatsapp

SAMSUN İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA BASIN İLAN KURUMUNUN RESMİ İLAN FİYATI AÇIKLAMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

İSMET KÖSOĞLU

Samsun Milletvekili ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Basın İlan Kurumunun resmi ilanlar için hala fiyat açıklamamasına tepki gösterdi. TBMM Genel Kurulunda söz alan Samsun Milletvekili ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta’nın konuşmasından şunları söyledi.

HALA NEDEN AÇIKLANMADI

Erhan Usta’’ Basın İlan Kurumunun ulusal ve yerel gazetelere her yıl yayımlanan resmî ilanlar için bir fiyat açıklaması gerektiğini, bu fiyat hâlâ açıklanmadı. Yıllardan beri her yıl aralık ayında açıklanan bu fiyatlar Şubat ayına gelmemize rağmen niye açıklanmadı?” diye sordu.

GAZETELER MAĞDUR OLUYOR

Usta, “Bu ilanlar özellikle yerel gazeteler açısından son derece önemli onların hayatını sürdürebilmesi açısından fakat buna rağmen hâlâ bu belirleme yapılmamış. “Niye yapılmadı?” diye araştırdığımızda, genel kurul toplanamamış. Ee, genel kurul niye toplanamamış? Hükûmetin temsilci olarak 12 isim bildirmesi gerekiyor. Hükûmet, karar veremedi herhâlde ki bu rejimde, bu hızlı adım atılan rejimde bu 12 ismi bildirmediği için Genel Kurul toplanamıyor, Genel Kurul toplanamadığı için yeni fiyatlar belirlenemiyor ve başta yerel gazeteler olmak üzere bütün yerel ve ulusal gazeteler bu anlamda mağdur oluyor.” dedi.

DÜZENLEME YAPILMASI BEKLENİYOR

İYİ Parti Milletvekili ErhanUsta, “Bunun hemen düzeltilmesi gerekir, buradaki beklenti de sütun santim fiyatının 50 binin altında olan gazeteler için 35 lira olması, 50 binin üzerinde olan gazetelerde de buna paralel bir düzenleme yapılması şeklinde bir şey bekleniyor. Burada da yine tarife belirlendiği andan itibaren de ekseriyetle yapılan şey “Takip eden aydan itibaren.” deniliyor. Burada artık bunun yapılmaması, hemen takip eden günden itibaren bu fiyatların bir an evvel açıklanması ve bu fiyatların da bu şekilde geçerli olmasının önem taşıdığını ifade etmek istiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş