Sağlıklı mutlu günler dileyerek 2021 yılındaki ilkyazıma başlıyorum

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle YENİ YIL YAZISI Sağlıklı mutlu günler dileyerek 2021 yılındaki ilkyazıma başlıyorum. Tüm dünyada sağlık bakımından huzurumuzun kaçtığı 2020 yılını acısı daha çok olmak kaydıyla geride bıraktık…

Sağlıklı mutlu günler dileyerek 2021 yılındaki ilkyazıma başlıyorum
Son Güncelleme: Bu Haber 290 views Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

YENİ YIL YAZISI

Sağlıklı mutlu günler dileyerek 2021 yılındaki ilkyazıma başlıyorum.

Tüm dünyada sağlık bakımından huzurumuzun kaçtığı 2020 yılını acısı daha çok olmak kaydıyla geride bıraktık.

Allah’tan dileğim Covid-19 illetini 2021 yılında insanlığın üzerinden tamamen kaldırması.

2020 memleketimiz için her yönüyle sıkıntılı geçti.

Yaşadıklarımızdan bahsetmek istiyorum. Covid tehlikesine karşı çok yakın arkadaş, dost ve akrabalarımızın cenaze törenlerine katılmaktan imtina ettik.

Birçok dostumuzu bu süreçte kaybettik. Gazeteci dostlarım kardeşlerim Çayeli’nde Abdul Talip Saklı, Ardeşen’de Ahmet Özcan bu süreçte Rahmetli oldu. Siyasette duayenlerimiz eski Başbakanımız Mesut Yılmaz ve çok renkli Bakanımız Tuncay Mataracı’yı 2020 yılında toprağa verdik.

Tarihte yer alacak önemli bir anı olarak Cuma Namazı kılınmayan haftalar yaşadık. Biraz rahatlayınca futbol sahasında Cuma Namazı kıldık.

Süreçte maskeli hayata alıştık.

Bir yıla yakın süredir en yakınlarım çocuklarım dahil kimse ile tokalaşmadım. Bu eksi yönler unutulmayacak bir 2020 yılı geride bıraktı, inşallah çok kötü hatıra bırakan böyle bir yıl bir kez daha gelmez.

2020 yılında Rize’de neler oldu neler olmadı kısaca bakmakta fayda var.

Cumhurbaşkanının rüzgârıyla giden İktidar pandemi sürecinde yatırımlarda başarılımı değil mi kamuoyuna sormakta fayda var.

– 2011 yılında başlanılan Derepazarı-Kendirli yolu başladığı gibi duruyorsa başarılı bulamam. Kendirliden Osman Köseoğlu kardeşimin sesi mümkün olduğunca çıkıyor ama duyan yok maalesef.

-Yıllar önce söz verilen İyidere Lojistik merkez yapımına nihayet deniz doldurularak başlandı. Ne zaman tamamlanır belli değil zira dolacak taş İkizdere’den sağlanır diye karar verildi ama İkizdereliler İşkencedere Vadisinde ki ormanlık yemyeşil alanda Taş Ocağı açılmasına kesin HAYIR kararlı olduğu bilgisi var.

-Ovit Tüneline çıkan karayolunda halen gelişme yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ovit Tünelini 2018 de trafiğe açtı ama halen yolu yok. Ne zaman

başlanacak orası da meçhul. AKP li siyasetçilerin kulakları çınlıyor mu acaba.

-2017 de deniz dolarak başlayan Rize-Artvin Havalimanı doldurma inşaatı son aşamaya geldi. Havalimanı güzel bir gelişme, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

-500 günde Rize merkezin değişime uğrayacağını açıklayan Başkan rahmi Metin’in sözüne güvenmek isterim. Deniz dolgusunda yıllar önce yapılan Belediye Bloklarını kapsayan binalar yıkılıp modern bir komplekse kavuşacak.30 Ocakta yıkılmaya başlanacak çalışmanın 500 günde tamamlamasını ilgiyle takip edeceğiz.

-Sağlık Bakanı 2023 de tamamlanacak olan 1000 yataklı Rize Şehir Hastanesi yapılacağını Ankara’da açıkladı. Hastanenin yeri henüz belli değilken Bakanın Ankara’daki açıklaması hiç inandırıcı olmadı. Ben şahsen inanmadım.2020 sona erdi 2021 geldi, açıklamaya göre ortada fol yok yumurta yok iken 2023 tarihi neye göre açıklandı. AKP Milletvekilleri ayrıca 800 yataklı olacağını her fırsatta açıklıyordu bu rakamda birbirini tutmadı.

-İkizdere Organik Çay Fabrikasını unuttuğum zannedilmesin. Karayolu tünelinin tamamlanmasını bekliyorum. Tünel bittiğinde Fabrika sözü verip Pankart asan AKP lileri hesap vermeye davet edeceğim.

Hastalıksız nice yıllar dileğiyle 2021 yılınızı kutluyorum.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş