Sağlık personellerinden “Depremzedelere Psikososyal Destek” seferberliği

Sağlık personellerinden “Depremzedelere Psikososyal Destek” seferberliği Rize Afet Müdahale Planı (RAMP) kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında ilimize barınma ihtiyacı için gelen depremzedelere yönelik psikososyal destek çalışmaları Rize Aile ve Sosyal Hizmetler..

Sağlık personellerinden “Depremzedelere Psikososyal Destek” seferberliği
Son Güncelleme: Bu Haber 296 views Whatsapp

Sağlık personellerinden “Depremzedelere Psikososyal Destek” seferberliği

Rize Afet Müdahale Planı (RAMP) kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında ilimize barınma ihtiyacı için gelen depremzedelere yönelik psikososyal destek çalışmaları Rize Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmektedir.

Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ildeki sağlık tesislerinde görevli 36 meslek elemanından oluşan (Psikolog, Çocuk Gelişimci, Sosyal Çalışmacı) 12 ayrı ekip kuruldu.

Rize’ye gelen depremzede vatandaşlar için kurulan Psikososyal Destek Ekiplerine Rize Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü İlknur Demirtaş tarafından saha çalışmaları hakkında “Toplumsal Travmalara ve Afetlere Yaklaşım ve Psikososyal İlk Yardım” eğitimleri verildi.

Depremzede vatandaşların yaşadığı zorlu süreçte depremin toplum ve özellikle çocuklar üzerinde oluşturduğu travmanın etkilerini azaltmak amacıyla kurulan PSD ekipleri depremzede vatandaşların barındığı adreslere gidilerek, görüşmelere başlandı.

Psikososyal destek hizmetinin erişkin veya çocuk ihtiyaç duyulan tüm depremzedeler için planlandığını belirten Halk Sağlığı Başkan Yardımcı Dr. Halit Baykal, müdürlüğümüzde çalışan psikolog, sosyal çalışmacı ve çocuk gelişimcilerden oluşan personellerimiz tarafından deprem bölgesinden ilimize gelen vatandaşlarımız ve çocuklarımız için psikososyal destek hizmeti verileceğini ve ülkemizi derinden sarsan depremin toplumumuz üzerinde oluşturduğu psikolojik travmanın etkilerini azaltmak adına desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımız Rize Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile irtibata geçtiklerinde uzman personeller tarafından kendilerine gerekli yardımların yapılacağını belirtti.NECATİ DİLİ ADMİN

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş