Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Sağlık personellerinden “Depremzedelere Psikososyal Destek” seferberliği

Sağlık personellerinden “Depremzedelere Psikososyal Destek” seferberliği Rize Afet Müdahale Planı (RAMP) kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında ilimize barınma ihtiyacı için gelen depremzedelere yönelik psikososyal destek çalışmaları Rize Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmektedir. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ildeki sağlık tesislerinde görevli 36 meslek elemanından oluşan (Psikolog, Çocuk Gelişimci, Sosyal Çalışmacı) 12 ayrı […]

Sağlık personellerinden “Depremzedelere Psikososyal Destek” seferberliği
22 Şubat 2023 - 8:41 'de eklendi.

Sağlık personellerinden “Depremzedelere Psikososyal Destek” seferberliği

Rize Afet Müdahale Planı (RAMP) kapsamında yürütülen çalışmalar kapsamında ilimize barınma ihtiyacı için gelen depremzedelere yönelik psikososyal destek çalışmaları Rize Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmektedir.

Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ildeki sağlık tesislerinde görevli 36 meslek elemanından oluşan (Psikolog, Çocuk Gelişimci, Sosyal Çalışmacı) 12 ayrı ekip kuruldu.

Rize’ye gelen depremzede vatandaşlar için kurulan Psikososyal Destek Ekiplerine Rize Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü İlknur Demirtaş tarafından saha çalışmaları hakkında “Toplumsal Travmalara ve Afetlere Yaklaşım ve Psikososyal İlk Yardım” eğitimleri verildi.

Depremzede vatandaşların yaşadığı zorlu süreçte depremin toplum ve özellikle çocuklar üzerinde oluşturduğu travmanın etkilerini azaltmak amacıyla kurulan PSD ekipleri depremzede vatandaşların barındığı adreslere gidilerek, görüşmelere başlandı.

Psikososyal destek hizmetinin erişkin veya çocuk ihtiyaç duyulan tüm depremzedeler için planlandığını belirten Halk Sağlığı Başkan Yardımcı Dr. Halit Baykal, müdürlüğümüzde çalışan psikolog, sosyal çalışmacı ve çocuk gelişimcilerden oluşan personellerimiz tarafından deprem bölgesinden ilimize gelen vatandaşlarımız ve çocuklarımız için psikososyal destek hizmeti verileceğini ve ülkemizi derinden sarsan depremin toplumumuz üzerinde oluşturduğu psikolojik travmanın etkilerini azaltmak adına desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımız Rize Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile irtibata geçtiklerinde uzman personeller tarafından kendilerine gerekli yardımların yapılacağını belirtti.NECATİ DİLİ ADMİN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER