Sağlık Müdürlüğünden “Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele” eğitimleri

Sağlık Müdürlüğünden “Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele” eğitimleri Rize İl Sağlık Müdürlüğünce ildeki kamu kurumlarındaki personel, öğrenci, aileler ve denetimli serbestlik altında bulunan yükümlülere yönelik 1-7 Mayıs Bilişim Haftası kapsamında “Davranışsal Bağımlılıkla..

Sağlık Müdürlüğünden “Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele” eğitimleri
Son Güncelleme: Bu Haber 259 views Whatsapp

Sağlık Müdürlüğünden “Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele” eğitimleri

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce ildeki kamu kurumlarındaki personel, öğrenci, aileler ve denetimli serbestlik altında bulunan yükümlülere yönelik 1-7 Mayıs Bilişim Haftası kapsamında “Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele” eğitimi düzenlendi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetlerine bağlı Ruh Sağlığı Biriminde görevli uzman personellerce Bilişim Haftası kapsamında Rize Adliyesi Denetimli Serbestlik Birimi, Ardeşen Halk Kütüphanesi, Rize Diyanet İşleri At Meydanı Orta Alan 4-6 Yaş Kur-an Kursundaki personeller, öğrenciler ve ebeveynler başta olmak üzere çeşitli toplum kesimlerine yönelik teknolojinin güvenli ve bilinçli kullanmaları ile ilgili eğitimler düzenlenmeye devam ediliyor.

Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı Biriminde görevli Psikolog Vahide Uzun tarafından gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinde çocukların teknoloji ile nasıl tanıştırılması gerektiği, dijital ortamların çocukların gelişim dönemlerine etkisi, internet dünyası riskleri, siber güvenlik, dijital ayak izi, güvenli internet hizmeti ve siber zorbalık başlıkları ile bilinçli ve güvenli internet kullanımı ve ebeveynlere yönelik öneriler ile ilgili bilgiler sunuldu.

Bilişim Haftası kapsamında gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri hakkında değerlendirmede bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, “Bilişim, bilgi dünyası ile teknoloji dünyası arasındaki köprüyü kuran en önemli etkendir. Bu yüzden teknoloji ve internet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Günümüzün gelişmiş teknolojilerinden olan bilgisayar ve internet kullanımının yaşamımızda istenilen bilgiye anında ulaşabilme, bilgi paylaşımını sağlayabilme gibi getirdiği kolaylıklar yanında çok sık ve zararlı kullanımından kaynaklanan birçok problemi de beraberinde getirmekte olduğu bilinmektedir.” ifadelerini kullandı.

Tepe, “Bireylerde, okul çağındaki çocuk ve gençlerde oldukça sık görülen problemli internet/bilgisayar kullanımı, sosyal ilişkilerinin olumsuz yönde etkilenmesine, aile bağlarının zayıflamasına neden olmakta; akademik veya iş başarılarını düşürebilmektedir. Teknoloji, hayatımızın vazgeçilmezi olması ile birlikte “Teknoloji ve Davranışsal Bağımlılık” kavramını da beraberinde getirmiştir. Çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm toplumun teknolojinin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımına teşvik edilmesi, aşırı ve zararlı teknoloji kullanımının önlenmesi ve bu konuda farkındalık yaratılması amacıyla bu eğitimleri daha sık düzenleyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

HABER:NECATİ DİLİ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş