Ruh Sağlığı Birimi Eğitimlere Devam Ediyor

Ruh Sağlığı Birimi Eğitimlere Devam Ediyor Rize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ruh Sağlığı Birimi ve Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli uzman personellerce koruyucu ve önleyici Ruh Sağlığı hizmetleri kapsamında öğrenciler ve..

Ruh Sağlığı Birimi Eğitimlere Devam Ediyor
Son Güncelleme: Bu Haber 237 views Whatsapp

Ruh Sağlığı Birimi Eğitimlere Devam Ediyor

Rize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ruh Sağlığı Birimi ve Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli uzman personellerce koruyucu ve önleyici Ruh Sağlığı hizmetleri kapsamında öğrenciler ve ebeveynler başta olmak üzere çeşitli toplum kesimlerine yönelik eğitimler düzenlenmeye devam ediyor.

Bu kapsamda il genelinde anaokullarında görevli öğretmenler ve ebeveynlere yönelik “Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele” konulu eğitimler gerçekleştiren uzman personeller, eğitimlerine Rize Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Rize Ardeşen İlçe Halk Kütüphanesindeki programlar ile devam etti.

İl Sağlık Müdürlüğümüzde görevli Psikolog Güneş Sarımehmet tarafından Rize Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 6 Nisan 2022 tarihinde öğrencilere ve öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen “Stresle Başa Çıkma Yöntemleri” konulu eğitimde katılımcılara günlük kısa sürede stres, uzun süreli stres konuları ve stresle başa çıkmada etkin çözüm mekanizmaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Rize Ardeşen İlçe Halk Kütüphanesinde Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Çocuk Gelişimci Miraç Serdar tarafından yürütülen eğitim programında ise “Stresle Başa Çıkma Yöntemleri” ve “Dijital Ortamların Çocukların Gelişim Dönemlerine Etkisi” konularına yer verildi.

Aileler tarafında ilgiyle takip edilen programa katılımcıların günlük hayatta yaşadıkları sorunlar ve çocuklarının teknoloji ile nasıl tanıştırmaları yönünde merak edilenler hakkında soru-cevap etkinliği ile son verildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş