RTSO Başkanı “Görev alanlar üzerlerindeki sorumluluğun farkında olmalı” « Gazete53 – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

SON DAKİKA

Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

RTSO Başkanı “Görev alanlar üzerlerindeki sorumluluğun farkında olmalı”

RTSO Başkanı “Görev alanlar üzerlerindeki sorumluluğun farkında olmalı”
Bu haber 24 Şubat 2023 - 18:59 'de eklendi ve 125 views kez görüntülendi.

RTSO Başkanı “Görev alanlar üzerlerindeki sorumluluğun farkında olmalı”
Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu “Günümüz şartlarında her zemine uygun şekilde inşaat yapmak mümkün. Önemli olan bu uygunluğun doğru tespit edilmesi ve doğru bir şekilde uygulanmasıdır. İnşaat sürecinin her aşamasında görev alanların üzerlerindeki sorumluluğun farkında olarak hareket etmesi gerekir. Bir daha böyle bir felaket yaşanmaması için önümüzdeki süreçte bu minvalde hareket etmek lazım” dedi.
HABER:ARZU ERBAŞ
Rize Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Arif Mete Başkanlığında gerçekleştirildi. Yaşanan depremin konuşulduğu toplantıda açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Mete, Kahramanmaraş ve çevre illerde gerçekleşen depremler sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Mete “Yaşanan deprem felaketlerinin ardından Odamız ve ilimiz ve tüm Türkiye tek yürek oldu. İlk günden itibaren üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz dedi.
‘Günümüz şartlarında her zemine uygun şekilde inşaat yapmak mümkün’
RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu deprem sonrasında Rize Valisi’nin koordinatörlüğünde Rize olarak başarılı bir yardım organizasyonu gerçekleştirildiğini ve 3 binin üzerinde depremzedenin Rize’de misafir edildiğini belirterek “İlk aşamada bölgeye giden yardım tırlarının yoğunluğu, ulaşım yollarının hasar görmesi vb. nedenlerle başlangıçta bazı sıkıntılar oluşsa da kısa sürede bu konular belli bir düzene girdi. Moral ve motivasyon konusunda zorluk çeken bölgenin yeniden ayağa kalkabilmesi için bölge halkının bölgede kalmasını sağlayacak ortamın oluşturulması gerekiyor. Günümüz şartlarında her zemine uygun şekilde inşaat yapmak mümkün. Önemli olan bu uygunluğun doğru tespit edilmesi ve doğru bir şekilde uygulanmasıdır. İnşaat sürecinin her aşamasında görev alanların üzerlerindeki sorumluluğun farkında olarak hareket etmesi gerekir. Bir daha böyle bir felaket yaşanmaması için önümüzdeki süreçte bu minvalde hareket etmek lazım” dedi.
‘Kalıcı konutların ihale ve finansman süreçleri TOBB tarafından gerçekleştirilecek
Başkan Karamehmetoğlu “En kısa zamanda kalıcı konutlar için TOBB öncülüğünde, oda ve borsaların katılımı ile adımlar atılacak. Devlet eliyle ve TOKİ marifetiyle süreç yürütülecek. Bu alanda iş dünyasının destekleri olacak. Oda ve Borsalar üzerinden TOBB’da toplanacak yardımlar ile yapılacak kalıcı konutların ihale ve finansman süreçleri TOBB tarafından gerçekleştirilecek, inşaat süreci TOKİ üzerinden yürütülecek” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER