RTEÜ PROF.DR. FATİH İSLAMOĞLU’NDAN TANITIM ÇALIŞMASI

  YÜKSEKOKULUN TANITIMI İÇİN OKUL MÜDÜRÜ PROF.DR. FATİH İSLAMOĞLU RİZEDEKİ TEKNİK VE MESLEK LİSELERİNE TANITIM PROGRAMI DÜZENLEDİ İSMET KÖSOĞLU RİZE- RTEÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fatih İslamoğlu,..

RTEÜ PROF.DR. FATİH İSLAMOĞLU’NDAN TANITIM ÇALIŞMASI
Son Güncelleme: Bu Haber 229 views Whatsapp

 

YÜKSEKOKULUN TANITIMI İÇİN OKUL MÜDÜRÜ PROF.DR. FATİH İSLAMOĞLU RİZEDEKİ TEKNİK VE MESLEK LİSELERİNE TANITIM PROGRAMI DÜZENLEDİ

İSMET KÖSOĞLU

RİZE- RTEÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fatih İslamoğlu, Rize Merkez ve İlçelerinde bulunan bazı Liseleri ziyaret ederek Recep Tayyip Erdoğan Üniversitenin ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun tanıtımını gerçekleştirdi.

2017 yılından bu yana altı yıldır Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlük görevini başarılı bir şekilde yürüten ve bu başarılı yönetimi ile her kesimin takdirini kazanan, aynı zamanda 2020 yılından itibaren YÖK’te Meslek Yüksekokulları Koordinasyon Kurulu Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Fatih İslamoğlu “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini özellikle Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’muzda bulunan on altı farklı programı tercih edebilecek öğrencilere yönelik bir tanıtım çalışması sürdürüyoruz’’ dedi.

Rize’de 1976 yılında kurulan ilk Yüksek Okul olan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun tanıtım ziyaretlerinde önemli açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Prof.Dr. Fatih İslamoğlu şunları söyledi’’

Teknik Okulumuz 1976 yılında Rize’deki İlk Yüksek Okuldur

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’muzun Rize’de Yüksek Öğretime geçişte ilk okul olması dolayısıyla hem Rizelinin nezdinde hem de yakın coğrafyada bulunan insanlar tarafından önemli bir yere sahiptir.

Meslek Yüksekokulumuz 01 Mart 1976 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Rize Meslek Yüksekokulu adı altında kurulmuş ve aynı yıl eğitime başlamıştır. 20 Temmuz 1982 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesine bağlanan Meslek Yüksekokulumuz, 17 Mart 2006 tarihinde kurulan Rize Üniversitesi ile Rize Meslek Yüksekokulu adı altında eğitim – öğretim faaliyetini sürdürmüştür. YÖK’ ün 20 Şubat 2012 Tarihli Kararıyla Rize Meslek Yüksekokulu; Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu – Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak ikiye ayrılmış, akabinde Üniversitemizin adı 11 Nisan 2012 Tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 6287 Sayılı Kanunla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak değişmiş olup Meslek Yüksekokulumuzun adı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmiştir. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz bünyesinde; Çevre Koruma ve Kontrol, Geleneksel

El Sanatları, Elektrik, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi, Mekatronik, Elektronik Teknolojisi, Yapı Denetimi, İnşaat Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine, Makine, Resim ve Konstrüksiyon, Mobilya ve Dekorasyon, Su Altı Teknolojisi, Otomotiv Teknolojisi ve Tekstil Teknolojisi Programı olmak üzere on altı farklı program bulunmaktadır. Okulumuz, 24.000 m2 kapalı alan ve 12.000 m2 de açık alan olmak üzere toplamda 36.000 m2 alana sahip bir küçük bir kampüs niteliğindedir. Okulumuzun zamanında dünya bankası desteği ile oluşturulan birçok atölye ve laboratuvarları ile önemli bir alt yapıya sahiptir. Bunun yanında gelişen teknoloji ve yeni iş sahalarına bağlı olarak programların müfredatında yeni güncellemeler yapıp, yeni programları Rektörlüğümüzün ve Üniversitemiz Senatosunun desteği ile okulumuza kazandırdık. Tercih edilebilirlik noktasında herhangi bir sorunumuz yok, geçen yıl tüm programlarımızda %100 doluluk oranına ulaştık. Ülkemizin birçok farklı coğrafi bölgesinden öğrencilerimiz okulumuzu tercih etmektedir. Bunun yanında orta Asya ve orta doğu ülkelerinden, farklı uluslardan olan öğrencilerde okulumuzda bulunan programları tercih etmektedir. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz aynı zamanda çok güçlü bir akademik kadroya sahiptir. Sekiz doçent, beş doktor öğretim üyesi ve birçoğu doktora eğitimine devam etmekte olan 33 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplamda 46 öğretim elemanı ile bu birimimizde eğitim ve öğretim faaliyetini başarılı bir şekilde sürdürmekteyiz”.

Geçen yıllarda da aynı şekilde Liselere yönelik tanıtım gezilerini düzenlediklerini ifade eden okul müdürü Prof. Dr. Fatih İslamoğlu “Bu tanıtımlar öğrenci üzerinde etkili oluyor. Öğrenciyi okulunda ziyaret ederek bu bilgilendirmenin yapılması öğrenciyi memnun ediyor. Çünkü bu noktada kendisine değer verildiğini anlıyor. Yapmış olduğumuz tanıtımlarda öğrencileri okulumuza da davet ediyoruz. Sahip olduğumuz tüm atölye, laboratuvar, sosyal alanları, kantinimiz, yemekhanemiz ve sınıf ortamlarını görmesini sağlıyoruz. Bunun yanında bölüm ve programlar ile ilgili daha detaylı bilgileri hocalarımızdan almalarına imkân sağlıyoruz. Bu çalışmalar sonucunda okulumuzun tanına bilirliği artıyor ve dolaysıyla tercih edilebilir bir okul pozisyonuna geliyoruz. Her yıl bu tanıtım çalışmalarımızı düzenli bir şekilde sürdürmeyi arzulamaktayız.”

Prof. Dr. Fatih İslamoğlu “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemizi ve özellikle Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’muzu, Rize’de eğitim hayatlarını sürdüren 12. Sınıf öğrencilerine daha iyi anlatmak ve tanıtmak adına düzenlediğimiz bu tanıtım faaliyetinde bizleri teşvik eden, destekleyen Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz hocama teşekkür ederim. Bunun

yanında okullarında bizleri misafir eden, bizlere bu imkânı sağlayan Lise müdür, yönetici ve öğretmenlerine de ayrıca teşekkür ederim.” şeklinde tamamladı.

Prof. Dr. Fatih İslamoğlu bu tanıtım çalışmalarını Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür yardımcısı Doç. Dr. Kaan Karaoğlu ve Çevre Koruma Teknolojileri Bölümü hocalarından Öğr. Gör. Esra Hacıfazlıoğlu ile birlikte gerçekleştirdi. Tanıtım programında Rize Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pazar Atatürk Anadolu Lisesi ve Ardeşen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere sekiz farklı lise ziyaret edildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş