Gazete53

RİZELİ MİLİS BİNBAŞININ HAYATI KİTAP OLDU

RİZELİ MİLİS BİNBAŞININ HAYATI KİTAP OLDU İSMET KÖSOĞLU RİZE- Çayeli İlçesi Büyükköy Beldesinden ÇAYKUR emeklisi Niyazı Yıldırım (84) İstiklal Madalyası sahibi dedesinin madalyasını taşıyor. Milli Mücadeleye katılan Rizeli Milis Binbaşı Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp bey olarak geçen dedesinin hayatı eğitimci yazar İbrahim Balcı tarafından, “Milis Binbaşı-Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp Bey” ismiyle Puslu yayınları tarafından basıldı. […]

RİZELİ MİLİS BİNBAŞININ HAYATI KİTAP OLDU
02 Şubat 2022 - 15:48 'de eklendi.

RİZELİ MİLİS BİNBAŞININ HAYATI KİTAP OLDU

İSMET KÖSOĞLU

RİZE- Çayeli İlçesi Büyükköy Beldesinden ÇAYKUR emeklisi Niyazı Yıldırım (84) İstiklal Madalyası sahibi dedesinin madalyasını taşıyor.

Milli Mücadeleye katılan Rizeli Milis Binbaşı Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp bey olarak geçen dedesinin hayatı eğitimci yazar İbrahim Balcı tarafından, “Milis Binbaşı-Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp Bey” ismiyle Puslu yayınları tarafından basıldı. Rizeli Milis Binbaşı Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp Yıldırım’ın Rize’de yaşayan torunu Niyazı Yıldırım dedesinin kahramanlıklarını anlatan kitabını hediye etmesinden ve hatıralarını anlatmasından bir hayli gurur duyduğunu söyleyerek “Şan, şeref, gurur ve onurla dolu olan ülkemizin geçmiş tarihi, onlarca gurur duyduğumuz kahramanlıklarla doludur. Hiç kimse durup dururken kahraman olamaz. Kahramanlarımız ve kahraman şehitlerimiz yaptıkları ile kendilerini tarih kitaplarımıza yazdırdılar. Her birinin mekânları cennet olsun. Tarihe mal olmuş rahmetli kahramanlarımızın hepsine şükran borcumuz var’’ dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER