RİZELİ MİLİS BİNBAŞININ HAYATI KİTAP OLDU

RİZELİ MİLİS BİNBAŞININ HAYATI KİTAP OLDU İSMET KÖSOĞLU RİZE- Çayeli İlçesi Büyükköy Beldesinden ÇAYKUR emeklisi Niyazı Yıldırım (84) İstiklal Madalyası sahibi dedesinin madalyasını taşıyor. Milli Mücadeleye katılan Rizeli Milis Binbaşı..

RİZELİ MİLİS BİNBAŞININ HAYATI KİTAP OLDU
Son Güncelleme: Bu Haber 418 views Whatsapp

RİZELİ MİLİS BİNBAŞININ HAYATI KİTAP OLDU

İSMET KÖSOĞLU

RİZE- Çayeli İlçesi Büyükköy Beldesinden ÇAYKUR emeklisi Niyazı Yıldırım (84) İstiklal Madalyası sahibi dedesinin madalyasını taşıyor.

Milli Mücadeleye katılan Rizeli Milis Binbaşı Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp bey olarak geçen dedesinin hayatı eğitimci yazar İbrahim Balcı tarafından, “Milis Binbaşı-Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp Bey” ismiyle Puslu yayınları tarafından basıldı. Rizeli Milis Binbaşı Hacıoğlu Hafız Mehmet Ragıp Yıldırım’ın Rize’de yaşayan torunu Niyazı Yıldırım dedesinin kahramanlıklarını anlatan kitabını hediye etmesinden ve hatıralarını anlatmasından bir hayli gurur duyduğunu söyleyerek “Şan, şeref, gurur ve onurla dolu olan ülkemizin geçmiş tarihi, onlarca gurur duyduğumuz kahramanlıklarla doludur. Hiç kimse durup dururken kahraman olamaz. Kahramanlarımız ve kahraman şehitlerimiz yaptıkları ile kendilerini tarih kitaplarımıza yazdırdılar. Her birinin mekânları cennet olsun. Tarihe mal olmuş rahmetli kahramanlarımızın hepsine şükran borcumuz var’’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş