Rizeli hayırsever Abdulkadir Kart Adıyaman’a çadır kent kurdu

Rizeli hayırsever Abdulkadir Kart Adıyaman’a çadır kent kurdu Rizeli hayırsever Abdulkadir Kart Adıyaman’a çadır kent kurdu Depremin ilk gününden itibaren ekip, ekipman ve iş makinaları ile deprem bölgesinde arama kurtarma..

Rizeli hayırsever Abdulkadir Kart Adıyaman’a çadır kent kurdu
Son Güncelleme: Bu Haber 228 views Whatsapp

Rizeli hayırsever Abdulkadir Kart Adıyaman’a çadır kent kurdu

Rizeli hayırsever Abdulkadir Kart Adıyaman’a çadır kent kurdu Depremin ilk gününden itibaren ekip, ekipman ve iş makinaları ile deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan ASL İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Rizeli hayırsever iş adamı Abdulkadir Kart, depremzedeler için Adıyaman’da 800 kişilik çadır kent kurdu. HABER: ARZU ERBAŞ 6 Şubat’ta yaşanan ve 11 ilin etkilendiği depremin hemen..

  

Rizeli hayırsever Abdulkadir Kart Adıyaman’a çadır kent kurdu
Depremin ilk gününden itibaren ekip, ekipman ve iş makinaları ile deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan ASL İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Rizeli hayırsever iş adamı Abdulkadir Kart, depremzedeler için Adıyaman’da 800 kişilik çadır kent kurdu.

HABER: ARZU ERBAŞ

6 Şubat’ta yaşanan ve 11 ilin etkilendiği depremin hemen ardından ekip, ekipman ve iş makinası desteği ile deprem bölgesinde arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına katılan ASL ortaya çıkan barınma sorununa çözüm bulmak için çadır kent kurdu. Adıyaman’da kısa sürede hazırlanan çadırkent 800 kişiye hizmet vermeye başladı. Bölmelere ayrılan çadırların içleri yatak, yastık, battaniye gibi yaşam malzemeleri ile donatıldı. Ortak ısınma sistemi ile çadırların sürekli sıcak kalması sağlandı. 800 depremzedenin yaşamını sürdürdüğü alanda, ilk yardım çadırı ile birlikte çamaşırhane, mescit, mutfak, Banyo ve tuvaletlerde hizmete sunuldu. Sosyal donatı alanları da hazırlanan çadırkentte deprem çocuklarına eğlenceli ortamlar oluşturuldu. Açık sinema ile birlikte oyun sahaları kuruldu.

‘Depremzedelere desteklerimiz devam edecek ‘
ASL İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Rizeli hayırsever iş adamı Abdulkadir Kart çok acı bir tablonun yaşandığı deprem sonrasında devlet vatandaş elbirliği ile verilen mücadeleye, maddi manevi katkılarının süreceğini belirterek “İş makinaları ve ekiplerimizle deprem bölgesindeyiz. Arama kurtarma çalışmalarından sonra enkaz kaldırma çalışmalarına desteğimiz devam ediyor. Depremzedelerin ortaya çıkan ihtiyaçları içinde gıda ve giyim kolileri ile beraber maddi destek sağladık. Şimdide barınma sorununu çözmeye çalışıyoruz. Depremzedelerin devam eden artçı depremlerde kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak hemde evleri yıkılan yada evlerine giremeyen depremzedelere kış şartlarında sıcak ortam oluşturmak amacıyla çadırkent kurduk. Yeni çadırkentlerle depremzedelerin barınma sorunlarına çözüm sunmak için desteklerimiz devam edecek” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş