Gazete53  – Rize Rize Haberleri, Rize'den haberler

Rize’de Yenidoğan Canlandırma Eğitimi Düzenlendi

Rize’de Yenidoğan Canlandırma Eğitimi Düzenlendi Rize İl Sağlık Müdürlüğünce Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimi gerçekleştirildi. Yenidoğanda asfiksiye bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi, yenidoğan mortalite ve morbiditesinin azaltılması amacıyla 1998 yılından bu yana Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) sürdürülüyor. Bu program kapsamında Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi Koordinasyonunda […]

Rize’de Yenidoğan Canlandırma Eğitimi Düzenlendi
18 Şubat 2022 - 16:57 'de eklendi.

Rize’de Yenidoğan Canlandırma Eğitimi Düzenlendi

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimi gerçekleştirildi.

Yenidoğanda asfiksiye bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi, yenidoğan mortalite ve morbiditesinin azaltılması amacıyla 1998 yılından bu yana Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) sürdürülüyor.

Bu program kapsamında Rize İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi Koordinasyonunda Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Uygulayıcı düzenlendi.

Düzenlenen eğitimi; Bakanlık Kurs Sorumlusu Öğretmen Sevil Özmen, Prof. Dr. Mehmet Kenan KANBUROĞLU, Dr.Muammer KAZANCI, Dr.Gülşah Aşık Aydın, Dr.Esin Sayıl, Hemşire Süheyla Kasım tarafından gerçekleştirildi.

Eğitime 22 Sağlık çalışanı katılmış ve kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri tarafından takdim edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
SON DAKİKA

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
İLGİLİ HABERLER