RİZE’DE TRAFİK VE TRAFİK HAFTASI 

https://gazete53.com/rizede-trafik-ve-trafik-haftasi/ ‎ BAYRAM ALİ KAVALCI bayramalikavalci@gmail.com RİZE’DE TRAFİK VE TRAFİK HAFTASI Mayıs ayının başında başlayan trafik haftası nedeniyle, Emniyet Genel Müdürlüğünün trafik haftası ile ilgili kaynaklarından faydalanarak, trafikte araç kullanan..

RİZE’DE TRAFİK VE TRAFİK HAFTASI 
Son Güncelleme: Bu Haber 127 views Whatsapp

BAYRAM ALİ KAVALCI

RİZE’DE TRAFİK VE TRAFİK HAFTASI
Mayıs ayının başında başlayan trafik haftası nedeniyle, Emniyet Genel Müdürlüğünün trafik haftası ile ilgili kaynaklarından faydalanarak, trafikte araç kullanan kamuoyuna özetle bilgilendirmeyi lüzumlu gördüm.
Malumunuz yayaların ve her türlü taşıtların gidiş, gelişlerine trafik diyoruz.
Her türlü ulaşım yollarında giden araçların tehlikelerle karşılaşmadan, çarpışma ve kazaya sebebiyet vermeden gidiş gelişlerini sağlamak için birtakım kurallar konmuştur. Bu trafik kurallarına yasa gereği  tavizsiz uymak her sürücünün zorunlu olarak uyması kurallardır.
Tüm ülke genelinde olduğu gibi,  coğrafi açıdan ülkemizin en küçük toprak parçasına sahip Rizemiz de başta park sorunu olmak üzere trafik bir o kadar daha sorun teşkil etmektedir.
Hatırlatma babında, ülke genelinde kutlanan trafik haftasının amacı insanlarımızı trafik kuralları hakkında bilgilendirilmek ve üzücü olaylarla sonuçlanan trafik kazalarını en aza indirmektir.
Her vatandaşın Karayolları üzerine konulan işaret levhaları, ışıklar, yazılar, karayolu çizgilerine araç kullananların uyması gereken kuralları göstermektedir.
Yayalar daima kaldırımdan yürümeli, karşıdan karşıya yaya geçitlerinden, üst ve alt geçitleri kullanmalıyız. Bu geçitleri kullanmayıp yayaların geçmemesi gereken yollardan geçmeye kalman kişiler trafiği zora sokmakta ve zaman zaman çok üzücü trafik kazaları sonuçu ölümlerin meydana gelmesine ülkemiz genelinde üzülerek şahit olmaktayız.
En büyük bir tehlikede, duran araçların önünden ve arkasından dikkatsizce geçenlerde ölümle sonuçlanan kazalara sebep olmaktadırlar. Asla duran taşıtın önünden ve arkasından geçmemeliyiz. Bir de, bilhassa toplu taşıma araçlarında taşıt durmadan araçtan inmemeliyiz.
Taşıt aracından indikten sonra telaşla karşıya koşmamalıyız.
Teknoloji ve bileşim çağında malesef halen trafik lambalarına uymayan, kırmızında geçenler, yeşilin yanmasını beklemeye sabrı olmayanlar, karayollarında hız limitine uyumayanlar üzücü olaylara sebep olmaktadır. Yüksek meblağlı trafik cezaları bile caydırıcı olmaya yetmemektedir. Neden? Bu kuralsızlıkları işleyenlerin başta  eğitimli olmamasından kaynaklanmaktadır. Hepinizin trafik haftasını kutluyorum.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş