RIZEDE SEÇİMLERİN GALİBİ SALTUK DENİZ MAGLUBU İSHAK ALİM İLE HİKMET AYAR DIR.

   Rize’deki milletvekili genel seçimlerinin mutlaka analizi Ak Parti kurmaylarınca yapılmalı, nerde hata yapıldığının analızı çıkarılmalıdır.     Öncelikle şunu ifade edeyim ki, Rize’de yerel ve Genel seçim sonuçlarına bakılınca..

RIZEDE SEÇİMLERİN GALİBİ SALTUK DENİZ MAGLUBU İSHAK ALİM İLE HİKMET AYAR DIR.
Son Güncelleme: Bu Haber 321 views Whatsapp

   Rize’deki milletvekili genel seçimlerinin mutlaka analizi Ak Parti kurmaylarınca yapılmalı, nerde hata yapıldığının analızı çıkarılmalıdır.

    Öncelikle şunu ifade edeyim ki, Rize’de yerel ve Genel seçim sonuçlarına bakılınca ne millet ne cumhur ittifakından söz edemeyiz. Rize’de başka gizli bir ittifakın olduğunun, bunu her iki seçim sonuçlarına bakılırsa anlamak için müneccim olmaya gerek yok.
    AK Partinin bir milletvekili kaybetmesi aday isimlerinin belirlenmesinin yanısıra, alt alta sıralayabileceğimiz nedenleri sayabiliriz.
            NELER BUNLAR.
1- Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanının Mevsimlik işçiler ve Geçici işçilere kadro vereceğiz açıklaması. Mevsimlik Çaykur işçisinin konsolide ederek büyük beklentiye sevk etmesine neden oldu ,ne sendika nede İl teşkilatı bu sorunu berraklaştıramadı.
2-Özellikle il Başkanı ,Belediye Başkanı ve vekiller, seçim propagandasını Bölücülük üzerine oturttular, bu propaganda milliyetçiliği körükledi, bunca yatırımı zaten anlatamayan teşkilat, yanlış strateji izlemiş oldu. Aslında yapılması gereken kendirli yolu ,İkizdere ovit yolu ,spor tesisleri Tunca yolu ,Aşıklar deresi Fındıklı kamp merkezi Ortapazar yolbaşı yolunu, birçok spor ve sosyal tesisleri yapılan istihdamları anlatmalı idiler. Rize’de hâkim olan Ak Partililer birbirine kus algısını seçmenin gözünde yıkmaları gerekirdi ki,  yıkamadılar.
3-Hic kuskusuz Rize’deki bu yenilginin sorumlusu,  Bir önceki il Başkanı isak ALIM dır. Vatandaş ile arasını bir türlü düzeltemedi, Ekibini, Rize’de karşılığı olmayanlardan kurdu, vatandaşın sorunları kartopu gibi büyürken, çözüm bulma işi Sadece Muhammet AVCİ ya kaldı. AVCI nin da genel Merkez teşkilat yoğunluğu yatırımlar Seçmene yetişme çare bulma çabaları sağlığını bozması, diğer vekillerin il in insanlarına mesafeli duruşları.
3-Bir başka önemli neden, Bazı Kurum amirlerinin partinin arkalarında olduğunu bildiklerinden vatandaşın sorunlarını ötelemeleri, kurum içi çalışanlarla ve vatandaşlarla sıkıntılı süreç izlemeleri, Bunun yanında Çalışkan Bazı kurum Amirlerinin arkasına durulmaması özellikle sağlık sektöründe, bu şehirde konuşulur hal alması.
4-Kuskusuz siyaset mühendisleri Av. Harun MERTOĞLU ismini düşünürken rakiplerinin hamlelerini düşünememeleri.
5-Ve ve en önemli etken Pazar ve Çayeli ilçeleri, özellikle Pazar ilçesi Belediye başkanlığına ya iyi bir başkan yardımcısı atamayıp Ak Parti hükûmetleri boyunca pazar halkının gittikçe küstürülmesi.(Bir sonraki seçimde böyle devam ederse bekleyin Pazar da hezimet daha büyük olacak).Çayeli de ise yerel seçimlerden başlayan hata zincirinin devam ettirilmesi.
6-Anlamakta zorlanıyorum şahsen, Tarihin en büyük mitingi  Rize Meydanına toplanırken, Cumhurbaşkanı Yani Ak parti genel başkanı miting alanına geldiğinde Rize AK Parti il Başkanı Hikmet AYAR çay  fiyatını ne kadar belirlediniz efendim diyemeyecek kadar aciz nasıl olur denli kalabalık topluluğu gören il Başkanı AYAR bu Rizeliyi çantada keklik mi gördü acaba, sizler  AK Parti genel başkanına Rizelinin beklentilerini isteklerini partiniz zarar görme pahasına olsa da aktaramayan yöneticiler bu hezimetin müştekililerisiniz.
       Yukarda saydığım hatalar yerel yönetimlerden başlayan Ak Partinin Trendinin oy olarak düşüşe geçtiğini Siyasi mühendisler göremedi. Sadece olumlu düşünülen küskünleri konsolide eden Yılmaz KATMER in aday gösterilmesi idi ki, bunu KATMER basardı mı evet   başardı. KATMER ikinci sıradan gösterilip üçüncü sıra adayı ,bir başka isim olup doğu ilçelerinden gösterilmiş olsaydı,  durum çok farklı olurdu.
         VE SONUÇ OLARAK …..
     Bu seçimin galibi kim ne derse desin, yıllardan beri örgütünü bir kanaviçe gibi ören siyasi mühendislik dersi veren, Önce il belediyesine yıllar sonra encümen sokan, yine yıllar sonra Partisine bir Rize’de bir ilçe belediye başkanlığı kazandıran ,şimdide hakkı olan vekilliği hiç küsmeden itip,  hiç küsmeden partisi ve ittifak partilerini konsolide eden Saltuk DENİZ dır.
        MAĞLUBU
      Başta İshak ALIM ile Hikmet AYAR ve Ak parti siyasi propaganda strateji mühendisleri ve aday belirleyenlerdir.
      Son olarak şunu deklare ediyorum.Ne Millet ne Cumhur, Rize’de gizli bir ittifak var .Son iki seçiminin sonuçları bunu bana düşündürtüyor. SAYGILARIMLA. Bayram Arif TURAN.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.