RİZEDE SEÇİM ÖNCESİ VE SONRASI-2

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle RİZEDE SEÇİM ÖNCESİ VE SONRASI-2 Vekillik kaybı hakkında Rize’de 14 Mayıs seçiminde 3 vekil sayısını 2 ye düşüren AKP teşkilatı hakkında değişik söylentiler var. Ne kadar..

RİZEDE SEÇİM ÖNCESİ VE SONRASI-2
Son Güncelleme: Bu Haber 181 views Whatsapp

İSMET KÖSOĞLU/Gazeteci Gözü İle

RİZEDE SEÇİM ÖNCESİ VE SONRASI-2

Vekillik kaybı hakkında

Rize’de 14 Mayıs seçiminde 3 vekil sayısını 2 ye düşüren AKP teşkilatı hakkında değişik söylentiler var.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama basında yazılanlara göre AKP Genel Başkanı Erdoğan Rize’deki teşkilatı hakkında önemli sitemde bulunmuş.

Seçimden sorumlu partilileri arayarak ikaz eden Genel Başkan Erdoğan sonrası kimlere fatura kesilecek bekleyip göreceğiz.

Bu sürecin Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası hız kazanacağı ihtimali var.

———-

Milletvekili seçimi için değişik söylentiler duymuştum.

Bugün habere tanık sitesinde yer alan haber doğru ise seçim kazanmak için ne kadar dalaverelere başvurulduğunu bir kez daha görmüş olduk.

AKP’deki yetkili bir kadından watsap üzerinden mesajlar atıldığı görülmüş.

Mesajda’’ son dakika gelen bir haber, MHP li kardeşlerimiz karar almış. AK Parti Vekilliğine oy verecekler. CHP ye destek çoğalmış. Sema başkanımızın da dediği gibi siyaset son bir saatte bile değişir’’ diye yazmış.

Rize AKP kaybettiği Milletvekilinin hesabını etrafına saldırarak çıkarmaya başladı.

980 sonrası ilk kez Milletvekilliği kazanan CHP’ye adeta niye kazandın diye veryansın ediliyor. Burada şunu da tarihe not olsun diye yazayım CHP nin 980 öncesi Rize’deki son Milletvekilleri 16.dönemde seçilen Sami Kumbasar ve Yılmaz Balta olmuştu.43 yıl sonra 14 Mayısta yapılan seçimde Tahsin Ocaklı Milletvekili seçildi.

Seçim sürecinde ve sonrasında muhalefetin alacağı oyların bölücülere gideceği her platformda, her meydanda AKP’li siyasetçiler tarafından söylendi. Aslında bu söylemlerin tepki olarak geri döndüğünü AKP’lilerde öğrendi ama işi işten geçmiş olmuştu.

Rize’de yapılamayan veya sahip çıkılamayan işler için ses çıkması lazımdı. Bu ses için muhalefet partilerinden 1 Vekilin Mecliste olması lazım. Umarım muhalif seçilen Tahsin Ocaklı Vekil Rize’nin eksiklerini gidermek için çalışır.

———-

MHP Milletvekili adayı Yunus Emre Öztürk’ün açıklaması

Kıymetli Rizeli hemşerilerim,

20 Mart’ta Ankara’da genel merkezimizde yapmış olduğumuz aday adaylığı başvurusu sonrası sahaya inerek ‘Lider, Doktrin, Teşkilat’ düsturuyla cumhur ittifakı ruhuna halel getirmeden öncelikli olarak Cumhurbaşkanımızın ilk turda yeniden seçilmesi için güçlü destek istedik, milletvekilliği seçiminde de cumhur ittifakının bir paydaşı olan Milliyetçi Hareket Partisine destek istedik. Bunu yaparken cumhur ittifakı içerisinde bulunan diğer paydaşlara oy vermeyin diye bir söylemimiz olmadı tam aksine Milliyetçi Hareket Partisine destek vermiyorsanız cumhur ittifakı içerisindeki diğer paydaşlara destek olun diye söyledik.

Ancak tek amaçları Rize’den 3 tane vekil çıkarmak olan partinin vekil adayları ve parti yetkilileri sahada seçmene sürekli olarak MHP’ye, Yeniden Refah’a, BBP’ye oy vermeyin diye söylediler hatta bazıları daha da ileri giderek cumhur ittifakı paydaşı olan partileri A,B,C olarak nitelendirerek küçümsedi. Bu söylemlerin cumhur ittifakına ve cumhurbaşkanımıza zarar verdiğini her platformda defaatle söylememize rağmen aynı söyleme devam ettiler.

Aynı arkadaşların ağızlarından bir kere olsun ‘Sinan Oğan’a oy vermeyin, cumhurbaşkanımızın oyu Rize’de düşmesin’ cümlesini duymadık.

Cumhurbaşkanımız ilk turda seçilmiş veya seçilmemiş, oy oranı ve oy sayısı Rize’de düşmüş veya düşmemiş gibi bir dertleri olmadı.

Tek gayeleri 3 vekil çıkarabilmekti. Şimdi bu arkadaşlar siyasi ikballeri, koltukları uğruna kırdıkları insanlara gidip cumhurbaşkanımıza 2. Tur için nasıl oy isteyecekler? Kurulduğu günden beri devletin âli menfaatlerinden başka hiçbir ikbal düşünmeyen Milliyetçi Hareket Partisinin mensupları olarak bizler liderimiz Dr. Devlet Bahçeli beyin emir ve talimatları doğrultusunda cumhurbaşkanımızın 2. Turda güçlü bir şekilde seçilmesi için sahada var gücümüzle çalışacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.