Rize’de, “Sağ Kolon Tümöründe Komplet Mezokolik Eksizyon Yapmalı mıyız?’ Sempozyumu

Rize’de, “Sağ Kolon Tümöründe Komplet Mezokolik Eksizyon Yapmalı mıyız?’ Sempozyumu   Rize’de, 17-18 Mart 2022 tarihlerinde Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı..

Rize’de, “Sağ Kolon Tümöründe Komplet Mezokolik Eksizyon Yapmalı mıyız?’ Sempozyumu
Son Güncelleme: Bu Haber 308 views Whatsapp

Rize’de, “Sağ Kolon Tümöründe Komplet Mezokolik Eksizyon Yapmalı mıyız?’ Sempozyumu

 

Rize’de, 17-18 Mart 2022 tarihlerinde Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı işbirliğinde “Sağ Kolon Tümöründe Komplet Mezokolik Eksizyon Yapmalı mıyız?’’ temalı sempozyum gerçekleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Gökhan Demiral ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Pergel’ in ev sahipliğinde hastane konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğin ilk gününde Ankara Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Cerrahisi Eğitim ve İdari Sorumlusu ve aynı zamanda Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Erdal Birol Bostancı yanı sıra GATA Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik, Prof. Dr. Cem Terzi, Ankara Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Aziz Ahmet Sürel, Prof. Dr. Yusuf Özoğul, Prof. Dr. Erhan Reis, Prof. Dr. Can Keçe, Prof. Dr. Ali Güner, Doç. Dr. Muhammet Kadri Çolakoğlu, Doç. Dr. Volkan Öter ve Op. Dr. Erol Pişkin konuşmacılar arasında yer aldı.

Çevre illerden Genel Cerrahi hekimlerinin de katılımcılar arasında yer aldığı etkinliğin ikinci gününde sağ kolon tümörlü hastada laparoskopik yöntemle video konferans ile canlı cerrahi gerçekleştirildi.

Sempozyumun ev sahiplerinden Prof. Dr. Ahmet Pergel daha önce de düzenlenen bu ve benzeri etkinlikler ile öğretim üyeleri ve asistanlara akademik anlamda katkı sunulduğunu ve bölge halkına da klinikleri bünyesinde yapılabilen ameliyatların anlatılma imkânı oluştuğunu ifade etti.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rizeli hastalarımıza Ankara’da gösterdikleri yoğun ilgi ve yakın alakalarından dolayı başta Gülhane Askeri Tıp Akademisi(GATA) Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik ve Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Aziz Ahmet Sürel olmak üzere katılımcı hocalarımıza teşekkür etti.

Sempozyum konuk konuşmacılarca oldukça etkin bilgi alışverişi değerlendirilirken, genel cerrahi kliniğinin yürüttüğü kolorektal cerrahi uygulamalar takdirle karşılanarak, sempozyum sonlandırılmıştır.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş