RİZEDE KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK

RİZEDE KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK Rize’de 187 Kütüphanede 470.711 kitap bulunuyor İSMET KÖSOĞLU RİZE-Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada il genelinde Kütüphanesi olmayan okul kalmayacaktır denildi. Yapılan açıklamada’’ bütün..

Son Güncelleme: Bu Haber 177 views Whatsapp

RİZEDE KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMAYACAK

Rize’de 187 Kütüphanede 470.711 kitap bulunuyor

İSMET KÖSOĞLU

RİZE-Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada il genelinde Kütüphanesi olmayan okul kalmayacaktır denildi.

Yapılan açıklamada’’ bütün araştırmalar, erken dönemde okuma alışkanlığı kazanan çocukların kelime hazinesi ve düşünme yeteneği artmakta buna bağlı olarak yaratıcı zekâ, dinleme konuşma yeteneğinin geliştiği belirtilmektedir. İlimiz genelinde okuma kültürünü yaygınlaştırmak için, tüm paydaşlarımızı dahil ettiğimiz birçok projemiz bulunmaktadır. Vakıflar İlkokulunda uygulanan “Kitap Kumbarası” isimli kitap kampanyası; ortaokullar ve liselerde uygulanan kadim değerlerimizi ve kültürümüzü yeni nesillere anlatabilecek seçilmiş 10 yazarın belirlenmiş eserlerinin okunması ve okunan eserlerin analiz edilerek öğrenciler tarafından dinleyicilere sunulduğu bir yazar okuma projesi olan “Anadolu Mektebi”; Rize Belediyesi ve Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 400 öğrenci ve 35 öğretmen ile gerçekleştirilecek olan 2610 adet kitabın dağıtımının yapılacağı ve 130.500 TL değerinde hediye çekinin öğrenci ve öğretmenlerimize takdim edileceği “Kitap Paylaşım Etkinliği” ilimizde yapılan çalışmaların bazılarıdır.

Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda uygulanan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında ilimizde Valimiz Sayın Kemal Çeber’in katılımlarıyla video konferans yöntemiyle 7 farklı ilçede 24 okulda aynı anda kütüphane açılışı gerçekleştirilerek kütüphanesi olmayan okullarımızın da kütüphanelerine kavuşmaları sağlanmıştır.

Öğrencilerimizde kitap okuma kültürünü geliştirmenin yanı sıra çevre duyarlılıklarının da artmasını amaçladığımız “Sıfır Atık Kütüphane” projesinde Rize ili olarak oldukça iyi bir durumdayız. Sıfır Atık Kütüphanelerimizde kullanılmayan paneller, tahtalar, sıralar, masalar, demirler, kâğıtlar, camlar, kasalar, kutular, lastikler, bilgisayar parçaları, müzik aletleri, dolaplar, kablo makaraları, ipler, tekstil malzemeleri “Sıfır Atık” projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından dönüştürülerek masa, kitaplık rafı, sandalye, sehpa, aksesuar ve aydınlatma ürünleri olarak kütüphanede kullanıma uygun hâle getirildi ve böylece ilimizde 18 adet Sıfır Atık Kütüphane oluşturuldu.

İlimizin hayırsever iş insanları ülke genelinde oluşturulan bu seferberlikte bizlere destek vererek “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında okullarımızda kütüphane açmışlardır. Kütüphaneler çocuklarımızın kitapla buluştuğu, kendilerini geliştirdiği, derslerindeki başarılarına katkılar sağlayan önemli bölümlerdir. Bundan dolayı, duyarlılık göstererek eğitime katkı sağlayan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş