RİZE’DE KONUT SATIŞLARI YARI YARIYA AZALDI.

RİZE’DE KONUT SATIŞLARI YARI YARIYA AZALDI. Türkiye genelinde konut satışları geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 44.4 azaldı. Rize,de ise azalma yüzde 56 olarak kaydedildi. Haber ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU. Türkiye İstatistik..

RİZE’DE KONUT SATIŞLARI YARI YARIYA AZALDI.
Son Güncelleme: Bu Haber 248 views Whatsapp

RİZE’DE KONUT SATIŞLARI YARI YARIYA AZALDI.

Türkiye genelinde konut satışları geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 44.4 azaldı. Rize,de ise azalma yüzde 56 olarak kaydedildi. Haber ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU. Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre yaz ayına girerken konut satışlarında ciddi azalma kaydedildi. Konut satışları Haziran sonu itibariyle önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 44.4 oranında azalarak 83 bin 636 oldu. En fazla konut satışı 13 bin 578 ile İstanbul’da görülürken, Tunceli ise sadece 44 satış ile Haziran’da en az konut satılan il oldu.

RİZE’DE YÜZDE 56 DAHA AZ EV SATILDI. Rize geçen yılın Haziran ayına oranla konut satışları en fazla düşen iller arasında yer aldı. Rize’de geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 56 daha az konut satışı gerçekleşti. Geçen yıl İl genelinde Haziran, da 408 konut satılırken bu yıl ise sadece 179 konut satışı yapıldı. Satış durumuna göre bakıldığında ise satılan evlerin 62 adedi ilk el yani yeni ev satışı, 117 adedi de ikinci el satış gerçekleşti. Uzmanlar tarafından konut satışlarında yaşanan düşüşte, konut fiyatlarındaki artışın etkili olduğu inşaat maliyetlerindeki artışın konuta ulaşabilirliği azaltması ve kredilerinde bankaların getirmiş olduğu sınırlamalar ve düşük miktar kredi vermesinin etkili olduğu belirtildi

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş